با هدف بهبود شرایط زندگی و کمک به محیط زیست
ساخت مدال‌های المپیک 2020 ژاپن با گوشی‌های قدیمی
حدود سه سال تا المپیک تابستانی 2020 در توکیوی ژاپن باقی‌مانده است و دولت این کشور از تمام مردم درخواست کرده تا با اهدای رایگان گوشی‌ها و وسایل الکتریکی قدیمی خود؛ در ساخت مدال‌هایی که در این رویداد بزرگ ورزشی به قهرمانان اهدا می‌شود؛ شریک باشند.

طبق خبر منتشر شده؛ در المپیک تابستانی 2020 توکیوی ژاپن حدود 5 هزار مدال طلا؛ نقره و برنز به قهرمانان اهدا می‌شود و دولت این کشور فکر می‌کند با جمع‌آوری وسایل الکتریکی قدیمی می‌تواند مواد مورد نیاز برای ساخت آن‌ها را تأمین کند.

مطلب پیشنهادی

نازک‌ترین تتوی الکترونیکی برای مانیتورینگ دقیق سلامتی ساخته شد
تتوهای الکترونیکی با قرار گرفتن روی پوست همه چیز را زیرنظر می‌گیرند

به‌طور خلاصه؛ کمیته المپیک ژاپن می‌تواند با اجرای این طرح حدود 8 تن فلز برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک جمع‌آوری کند. این حرکت در راستای تصمیمی است که در سال 2014 و تحت عنوان "توصیه 4 از برنامه المپیک 2020" مطرح شد:

"توسعه و گسترش یک استراتژی پایدار به‌منظور فراهم کردن فرصت‌های ممکن برای سازمان‌دهندگان و برگزارکنندگان بالفعل و بالقوه بازی‌های المپیک جهت به‌کارگیری و پیاده‌سازی اقدامات پایدار برای دربرگرفتن همه حوزه‌های اقتصادی؛ اجتماعی و زیست‌محیطی در تمام مراحل این پروژه."

کمیته المپیک ژاپن از ابتدای ماه آوریل سال جاری میلادی اقدام به گذاشتن جعبه‌های مخصوص جمع‌آوری در ادارات و فروشگاه‌های مخابرات و ارتباطات می‌کند تا بتواند در نهایت حجم عظیمی از قطعات فلزی را به‌دست آورد.

هدف از اجرای این پروژه؛ تلاش برای پیوند دادن زندگی پایدار و بهتر در بازی‌های المپیک آینده است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز