شایعه همکاری سامسونگ و اپل در زمینه تولید پردازنده قوت گرفت
آیا سامسونگ تراشه A9 را برای آی‌فون بعدی می‌سازد؟
دیگر کمتر کسی پیدا می‌شود که از دعواهای این دو غول دنیای موبایل و فناوری خبر نداشته باشد. حالا گزارش شده که اپل در آی‌فون بعدی خود نیز از پردازنده‌های ساخت سامسونگ استفاده خواهد کرد.

1606683296_1_0.gif

شنیده می‌شود که اپل در نسل بعدی آی‌فون از چیپ‌‌ست‌های ساخته شده توسط شرکت رقیب یعنی سامسونگ استفاده خواهد کرد. بنا به گزارش بلومبرگ، سامسونگ آستین‌ها را بالا زده تا پردازشگرهای A9 اپل را که در نسل بعدی آی‌فون و دیگر محصولات اپل استفاده می‌شود، بسازد.

با آن‌که اپل در گذشته برای مدتی در زمینه پردازشگرهای تلفن‌های هوشمندش با سامسونگ همکاری داشته است اما اخیرا به شرکت Taiwan Semiconductor روی آورده و سال گذشته به شراکت طولانی مدت و انحصاری‌اش با سامسونگ پایان داده بود. فاصله گرفتن اپل از سامسونگ از مشاجرات طولانی این دو شرکت بر سر تخطی از حقوق انحصاری و مشکلات دیگر نشأت می‌گیرد.

به گزارش گارتنر، اپل فقط در سال گذشته 7.6 درصد از چیپ‌‌ست‌های بازار با ارزشی معادل 25.8 میلیارد دلار را در اختیار داشته است.  یکی از تحلیل‌گران ارشد گارتنر در اظهاراتی در اوایل امسال می‌گوید: «سامسونگ و اپل در چهار سال متوالی در صدر جدول مصرف‌کنندگان نیمه‌رساناها قرار داشته‌اند و تصمیماتشان پیامدهای قابل توجهی از نظر قیمت گذاری و فناوری بر بازار خواهد داشت.» وی می‌افزاید: «اگرچه سامسونگ جایگاه خود را به عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نیمه‌رساناها حفظ کرده است اما نرخ رشد آن در سال 2014 از رشد بازار جهانی نیمه‌رساناها کمتر بوده است که مهم‌ترین دلیل آن چالش‌های این شرکت در بازار تلفن‌های هوشمند بود و دلیل دوم پا پس کشیدن این شرکت از برخی بخش‌های بازار کامپیوتر است.»

اگر شایعات حقیقت داشته باشند، همین سفارش عمده از سوی اپل کافی است تا رشد بزرگی در تجارت سامسونگ ایجاد شود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟