نسل آینده صفحه‌کلید و ماوس کامپیوترهای دسکتاپ
صفحه‌کلید شیشه‌ای اما بدون کلید ساخته شد + گالری عکس
صفحه کلید یکی از ابزار حیاتی مورد استفاده در کامپیوترها است که از ساختار مکانیکی/الکترونیکی بهره می‌برد. حتی ساخت کیبوردهای مکانیکی باکیفیت هم نتوانسته تا بازه استفاده مفید از صفحه کلید را افزایش دهد. اما شرکت «باسترون» به تازگی صفحه کلیدی ساخته که فاقد هرگونه کلید فشاری است و به صورت کاملاً شیشه‌ای طراحی شده و نیاز به استفاده از ماوس را نیز رفع می‌کند. این محصول می‌تواند انقلاب بزرگی را در صنعت دستگاه‌های هوشمند به وجود آورد.

صفحه کلید شیشه‌ای شرکت باسترون از نور زمینه آبی رنگ LED استفاده شده است. این نور زمینه در سطح صفحه شیشه‌ای گسترده شده تا جایگاه حروف، اعداد و بخش‌های مالتی‌مدیا کاملاً مشخص شود. نکته دیگر، استفاده از این صفحه‌کلید به جای ماوس است و کاربر دیگر نیازی به ماوس جداگانه ندارد. اما صفحه‌کلید شیشه‌ای باسترون در کنار زیبایی، از حساسیت بسیار بالایی نیز برخوردار است و دستورات را با کمترین لمس منتقل می‌کند. بلوتوث و درگاه USB از دیگر قابلیت‌های این صفحه‌کلید شفاف است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال