Xeon Processor D
اینتل قصد دارد ARM را از بازار سرور بیرون کند
اینتل عزم خود را جزم کرده تا به سرعت آخرین تراشه سرور از خانواده Xeon را آماده ورود به بازار کند. پردازنده جدید این شرکت در حالی که کارایی و سرعت بیشتری دارد، مصرف انرژی کمتری دارد؛ مانند پردازنده‌های رقیب جدی این شرکت.

Xeon Processor D شکاف بین پردازنده سطح پایین C2750 مبتنی بر Atom و تراشه پر قدرت Xeon E5 را پر کرده است به نظر می‎رسد هدف آن نشان دادن دوباره قدرت اینتل در برابر رقبای ARM آن (Cavium, Calxeda, Applied Micro و AMD) باشد. اینتل با Xeon D  تمرکز خود را از محدوده مرکزداده به محدوده شبکه منتقل کرده است که تهديد واضحی برای شرکای ARM همچون Freescale ،Broadcom یا Marvell محسوب می‎شود.
از جمله محصولات هدف آن روترها، ایستگاه‌های میکروسرور بی‌سیم، شبکه و تجهيزات ذخیره‌سازی مانند NAS و SAN هستند. اینتل با تمام قوا مشغول آماده‌سازی 50 محصول پیشرو در محدوده Xeon Processor D از شرکت‌های Cisco ،NEC ،HP ،QCT ،Sugon و Supermicro است. گستره Xeon D شامل دو مدل می‎شود، 1520 و 1540 که هر کدام از آن‌ها یک 45W TDP داشته و ساختار SoC دارند و بر پایه معماری برادول بنا شده‎اند (هازول کوچک شده و فرایند ساخت 14 نانومتر).

اولین تراشه سرور برادول
اینتل می‎گوید در میان این دو مدل 1540 قدرت بیشتری دارد و از هشت هسته با 16 نخ محاسباتی (threads) و سرعت کلاک دو گیگاهرتز برخوردار است. این شرکت تاکید دارد که بهبود عملکرد در این تراشه بیش از 3.4 برابر مدل C2750 است و 1.7 برابر عملکرد بهتری در هر وات خواهد داشت. چیزی که بیشتر از کارایی، تولیدکنندگان و بازار را به وجد می‎آورد این است که اینتل اتصالات و سایر ورودی خروجی‌ها را یکپارچه کرده است.

این مدل‌ها از دو درگاه شبکه اترنت 10GbE، سه درگاه 24x م PCIe، دو درگاه 8x م PCIe، شش درگاه SATA3 و چهار درگاه USB 3.0 پشتیبانی می‎کند. از دیگر امتیازات آن این است که تا 12 مگابایت حافظه  کش L3 را پشتیبانی کرده و می‎تواند تا 128 گیگابایت حافظه DDR4 را آدرس‌دهی کند. در حال حاضر Xeon Processor D برای انتخاب شرکا آماده است و قیمت آن از 199 دلار برای مدل D-1520 شروع می‎شود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟