گامی‎ تازه در راه خلاص شدن از سیم‎های مزاحم
ادعای تازه ال‌جی: شارژ بی‌سیم با سرعتی برابر با شارژرهای معمولی
یکی از جدیدترین قابلیت‎هایی که این روزها به تلفن‎های هوشمند اضافه شده امکان شارژ بی‎سیم آنها است، اما به دلیل صرف زمان بیشتر برای شارژ در این فناوری به نسبت شیوه سنتی، استانداردهای شارژ بی‎سیم تاکنون چندان مورد استقبال قرار نگرفته‎اند. LG Innotek نام یکی از بخش‎های شرکت ال‎جی است که به توسعه تجهيزات با جدیدترین فناوری‎ها می‎پردازد و به تازگی یک فناوری شارژ بی‎سیم را برای تلفن‎ها تولید کرده که مدعی است امکان شارژ را با همان سرعت روش شارژ با کابل انجام می‎دهد.

1606683296_1_0.gif

این ماژول ارتباطی شارژ بی‎سیم 15 واتی می‎تواند ظرف 30 دقیقه یک تلفن هوشمند را از 0 درصد به 50 درصد شارژ کند. در مقام مقايسه، انجام چنین کاری با سیستم شارژ بی‎سیم پشتیبانی شده توسط خیلی از تلفن‎های هوشمند موجود می‎تواند به چند ساعت زمان نیاز داشته باشد.

ال‎جی می‎گوید فناوری جدید شارژ بی‎سیم این شرکت تلفن‎ها را سه برابر سريع‎تر از اغلب دستگاه‎های شارژ بی‎سیم حال حاضر موجود در بازار که از ماژول ارتباطی 5 وات استفاده می‎کنند، شارژ خواهد کرد.

همچنین این ماژول ارتباطی با استانداردهای Wireless Power Consortium و AirFuel Alliance نیز سازگار است. طبق گزارش CIO، تلفن هوشمند جدید Galaxy S7 و S7 Edge سامسونگ از روش شارژ بی‎سیم تا حداکثر 15 وات پشتیبانی می‎کند، اما خروجی دستگاه Fast Wireless Charger خود این شرکت در حدود 6 یا 7 وات است. شایعه شده است که اپل نیز در حال کار روی یک فناوری شارژ بی‎سیم متفاوت است که در آن برای شارژ تلفن دیگر نیاز نیست آن را روی صفحه شارژر بی‎سیم قرار داد. این فناوری به دستگاه‎ها این امکان را می‎دهد که از راه دور به طور بی‎سیم شارژ شوند.
با ابداعات تازه در زمینه شارژ بی‎سیم چندان دور از انتظار نیست که ما سرانجام از شر سیم‎ها خلاص شویم.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟