نسل جدید سرفیس در راه است؟
تبلت جدید مایکروسافت، رقیبی برای آیپدهای اپل
30 ارديبهشت 1397
درست است که بازار تبلت‌ها به اندازه بازار موبایل داغ نیست؛ اما این مسئله به این معنا نیست که شرکت‌های فناوری‌محور این بازار را به حال خود رها کرده باشند. تقریبا همه بر این باورند که اپل با ارائه آیپد، این بازار را به نام خود زده است؛ اما مایکروسافت می‌خواهد ورق را برگرداند.

تا به امروز، مایکروسافت در این رده محصولات، با سرفیس‌های خود سعی داشت رقیبی جدی برای آیپدهای اپل باشد؛ اما قیمت بالای سرفیس‌ها با وجود امکانات جذابی که داشتند، خیلی از خریداران را به خرید آیپد‌ ترغیب می‌کرد. مایکروسافت در ادامه Surface RT را هم معرفی کرد که می‌توان گفت این محصول هم در بازار با شکست روبرو شد. به همین دلیل، مایکروسافت می‌خواهد با تغییر سیاست‌های خود، به جای تاکید بر قابلیت‌های تبلت‌های جدید خود، آن‌ها را با قیمتی پایین‌تر روانه بازار کند تا ارزش خرید بالایی داشته باشند و قشر هدف آن مردم عادی باشد. 

این تبلت‌ها قرار است با نمایشگر 10 اینچی روانه بازار شوند و قیمت آن‌ها چیزی در حدود 400 دلار خواهد بود. حافظه داخلی این تبلت‌ها 64 و 128 گیگابایتی است و درون آن‌ها از تراشه‌های Intel استفاده شود. از سایر امکانات این تبلت‌ها می‌توان به قابلیت اتصال به اینترنت با مودم‌های LTE داخلی اشاره کرد. 

پیش‌بینی شما چیست؟ آیا این تبلت‌ها هم به سرنوشت Surface RT و فاجعه ویندوز موبایل دچار می‌شوند؟ یا خوشبین هستید و فکر می‌کنید این تصمیم مایکروسافت قرار است به نفع این شرکت شود؟


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز