Brain یک موتور جستجوی قدرت گرفته از هوش مصنوعی که قصد دارد جایگزین گوگل شود
Brain یک محصول جدید بر پایه یک الگوریتم پیشرفته است که به عنوان یک دستیار مجازی شخصی برای کاربرانی که پروفایل شخصی خود را وارد می‎کنند عمل می‎کند.

shabake-mag.jpg

جری یوو که شهرت خود را از یک استارت آپ خدمات تحویل غذای چینی به نام Benlai.com به دست آورده بود، با کمک گروه مهندسی جوان خود که از برترين فارغ التحصیلان دانشگاه پکن محسوب می‎شوند قصد دارد محصول جدیدی به نام Brain LLC را در ایالات متحده معرفی کند.

مهندسان دست اندر کار در پروژه Brain LLC مدعی هستند که یک الگوريتم پیشرفته بر پایه هوش مصنوعی را توسعه داده‎اند که بدون نیاز به مراجعه به نتایج جستجو بیشترین اطلاعات محتوایی مرتبط با کاربر را در اختیار او قرار می‎دهد. یک قدم فراتر، الگوريتم پیشرفته Brain همین حالا هم با دقتی باورنکردنی به سوالات Quora پاسخ داده است.

اما طبق گفته جری یوو این تازه آغاز کار است. در نهایت، یوو می‎خواهد الگوريتم پیشرفته‎اش بتواند به عنوان یک مکمل برای مغز خود کاربر استفاده شود. او می‎گوید: «در سطح بالا اگر گوگل را به عنوان یک موتور جستجو می‎شناسیم، این نیز یک موتور جاه طلبی است.»

در آینده‎ای نزدیک یوو می‎خواهد Brain را به یک دستیار مجازی شخصی برای کاربرانی تبدیل کند که اطلاعات پروفایل خود را وارد می‎کنند. بر پایه پروفایل کاربر، Brain مجموعه‎ای از داده‎ها را گردآوری می‎کند و با ترکیب آنها با یک پلتفرم اجتماعی با کاربرانی که علایق مشابه دارند ارتباط برقرار می‎کند.

یوو می‎گوید بیش از چهار سال است که مشغول کار روی این الگوريتم است. در حال حاضر او نزدیک به 1.5 میلیون دلار سرمایه از یک سرمایه گذار با نفوذ چینی جمع آوری کرده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟