به نفع UEFI Class 3
اینتل تا سال 2020 پشتیبانی از بایوس قدیمی‎ را متوقف خواهد کرد
در اواسط دهه 90 میلادی اینتل به این نتیجه رسید که سبک رابط کاربری میان افزار IBM BIOS (Basic Input/Output System) محدودیت‎های زیادی دارد. در نتیجه اینتل شروع به توسعه ویژگی‎های EFI و مشارکت با انجمن اتحاد EFI کرد. در حالی که اینتل به مجوزهای خصوصیات EFI مشغول بود، ویژگی‎های UEFI توسط این انجمن معرفی شد.

در حالی که کامپیوترهای مدرن از قابلیت UEFI بهره می‎برند، اغلب آنها از یک حالت بایوس قدیمی‎ برای سخت افزارهایی که ممکن است به طور کامل با UEFI سازگار نباشد نیز استفاده می‎کنند. حالا طبق اخبار مطرح شده ممکن بعد از گذشت چند سال این گزینه به طور کامل حذف شود.

اینتل اعلام کرده است که قصد دارد تا سال 2020 پشتیبانی از بایوس قدیمی‎ را متوقف کند. تا سال 2020 اینتل تنها از UEFI Class 3 پشتیبانی خواهد کرد که به معنای عدم پشتیبانی از CSM قدیمی‎ است.

شایان ذکر است که این تغییر به معنای آن نیست که Secure Boot اجباری خواهد بود. بنابراین چنین تغییراتی شما را از اجرای یک سیستم عامل تایید نشده روی یک ماشين مجهز به سخت افزار اینتل منع نخواهد کرد. این الزام برای استفاده اجباری از secure boot در طبقه بندی دیگری تحت عنوان UEFI Class 3+ قرار خواهد گرفت.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال