خبری که دو دقیقه ماند و سهام اپل را دو دلار بالا برد
گوگل اپل را نخرید!
21 مهر 1396
بدون شک هیچ خبری هیجا‌ن ‌برانگیزتر از آن نیست که اعلام شود گوگل شرکت بزرگ اپل را خریداری کرده‌ است. اما رسانه‌های خبری متعلق به بازار سهام داو جونز خبرهای مختلفی در ارتباط با خرید اپل از سوی گوگل را مطرح کردند. اخباری که اعلام می‌داشت گوگل این شرکت را به رقم 9 میلیارد دلار خریداری کرده است. برای اطلاع از کم و کیف ماجرا با سایت شبکه همراه شوید.

در اخبار منتشر شده آماده بود که نزدیک به هفت سال پیش لری پیچ مدیرعامل گوگل و استیو جابز مدیرعامل اپل در یک جلسه محرمانه با یکدیگر توافق کرده بودند تا اپل به شرکت گوگل واگذار شود. جلسه‌ای که به نظر می‌رسد در وصیت‌نامه استیو جابز به آن اشاره شده است. بر اساس مفاد منعقد شده در این قرارداد، این دو توافق کرده بودند که در تاریخ 11 اکتبر این معامله را رسمی کرده و همچنین به هر یک از سهام‌داران شرکت گوگل در مقابل هر سهم، 9 سهم اپل را واگذار کنند. همچنین پس از نهایی شدن این قرارداد شرکت گوگل به مقر پر عظمت اپل در کوپرتینو نقل مکان می‌کرد. کارشناسان حرفه‌ای سهام به محض انتشار این خبر به جعلی بودند آن پی بردند با این وجود پس از انتشار این خبر سهام اپل چیزی در حدود 2 دلار جهش را نشان داد که نیم ساعت بعد به حالت اولیه خود بازگشت. پس از انتشار این خبر مدیرعامل داو جونز ضمن ابزار تاسف از انتشار این خبر، علت انتشار آن‌را یکسری مشکلات فنی در زیرساخت‌ها و نرم‌افزارهای این شرکت اعلام کرد. هنوز به درستی مشخص نیست مشکل فنی دقیقا چه بوده است و مهم‌تر از آن چطور انتشار چنین خبری به سرعت باعث شد تا سهام شرکت اپل به به‌طور موقتی به میزان دو دلار ارزشمندتر شود.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال