همزمان با دهه فجر در اصفهان و خوزستان
11/11/1395 - 14:24
افتتاح دو مرکز تبادل ترافیک اطلاعات استانی
در ادامه توسعه فاز دوم زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، دو مرکز تبادل ترافیک اطلاعات در دو استان اصفهان و خوزستان در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که در دهه فجر امسال با راه‌اندازی ٢ مرکز جدید تبادل داده (NIX) در استان‌های اصفهان و خوزستان، سهم خود را در تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات پررنگ‌تر می‌کند.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: افتتاح مرکز داده و شبکه TD-LTE مبین‌نت
طی مراسمی در صنایع ارتباطی پایا

راه اندازی مراکز تبادل ترافیک اطلاعات (NIX) در داخل کشور، مهمترین و تاثیرگذارترین پروژه پایه ای در شبکه ملی اطلاعات محسوب می شود که به دلیل تبادل و مسیریابی محتوا در داخل کشور، افزایش سرعت اینترنت و کاهش زمان تاخیر در دریافت اطلاعات را به همراه خواهد داشت.

تاکنون شرکت ارتباطات زیرساخت موفق به راه‌اندازی ٥ مرکز تبادل داده ملی در راستای کاهش مسیر انتقال اطلاعات در شبکه، در شهرهای تهران، مشهد، تبریز، شیراز و قم شده است.همچنین قرار است در ادامه اجرای این پروژه ملی، در دهه فجر امسال ٢ مرکز جدید NIX در اصفهان و اهواز به بهره‌برداری برسد.

راه‌اندازی مراکز تبادل داده در سطح ملی از آن جهت دارای اهمیت است که با وجود این مراکز در نقاط مختلف کشور، اطلاعات به نزدیک‌ترین مرکز NIX متصل شده و تبادل می‌شود. این ویژگی به دلیل کاهش مسیر انتقال اطلاعات در شبکه برای کاربران، کاهش تاخیر یا زمان دریافت اطلاعات را به همراه دارد و در نهایت موجب افزایش کیفیت اینترنت کاربران می‌شود.

ایسوس

نظر شما چیست؟