اشتراک‌گذاری نیروی باتری تجهیزات بزرگ برای گوشی تلفن همراه
لطفاً با بلوتوثت کمی شارژ باتری برای من بفرست!
محمد رستمی، فارغ التحصل رشته اطلاعات و علوم کامپیوتر با همکاری پروفسور «گانیسان» از دانشگاه ماساچوست فناوری رادیویی Braidio را ابداع کرده که این امکان را برای صاحبان گوشی‌های هوشمند و وسایل الکترونیکی فراهم می‌کند تا بتوانند از انرژی باتری وسایل الکترونیکی بزرگ‌تر در تجهیزات هوشمند خود استفاده کنند. در صورت تجاری‌سازی این روش می‌توان انرژی باتری وسایل الکترونیکی را با یکدیگر به اشتراک گذاشت و یک وسیله الکترونیکی برای تامین انرژی خود از باتری وسیله دیگری استفاده کند.

1606683296_1_0.gif

محمد رستمی در این‌خصوص گفت: «اندازه باتری در وسایل الکترونیکی قابل حمل متناسب با اندازه آنها است. یعنی وسایل بزرگ‌تر دارای باتری بزرگ‌تر هستند. به عبارت دیگر باتری یک لپ‌تاپ تقریبا هزار برابر بزرگ‌تر از باتری یک ردیاب سلامتی و از باتری یک ساعت هوشمند هم در حدود ۱۰۰ برابر بزرگ‌تر و از باتری موبایل هم تقریبا ۱۰ برابر بزرگ‌تر است. این در حالی است که این اختلاف اندازه در باتری‌ها نمی‌توانند برای وسایل دیگر مفید باشد. یعنی باتری ساعت هوشمند نمی‌تواند از یک باتری سطح بالاتری مانند گوشی هوشمند بهره ببرد و مدت زمان بیشتری شارژ داشته باشد.»

لطفاً با بلوتوثت کمی شارژ باتری برای من بفرست

به گزارش مهر، محققان برای رسیدن به این دستاورد در وسایل الکترونیکی از بلوتوث که به عنوان یک فناوری رادیویی رایج برای تبادل داده‌ها بین دو وسیله هوشمند محسوب می‌شود، استفاده می‌کنند. در واقع زمانیکه دو وسیله، مجهز به فناوری Braidio باشند، می‌توان انرژی باتری آنها را با یکدیگر به اشتراک گذاشت. همچنین این تیم تحقیقاتی الگوریتیم‌هایی را طراحی کرده‌اند که انرژی را در دستگاه فرستنده و گیرنده رصد می‌کند و با ایجاد یک تغییر در وضعیت آنها موجب انتقال بهینه انرژی باتری می‌شود. محققان بر این باور هستند که با الهام گرفتن از این تکنیک می‌توان در آینده وسایل الکترونیکی باریک‌تر و سبک‌تری را تولید کرد که نیاز به باتری‌های بزرگی نداشته باشند.

 

 

ایسوس

نظر شما چیست؟