شریف کدکاپ
27/10/1394 - 20:50
اولین مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین دانشگاه شریف
دانشگاه صنعتی شریف مسابقه برنامه‌نویسی دانشجویی آنلاینی با نام «کدکاپ» برگزار خواهد کرد. این مسابقه در سطح کشور برگزار می‌شود و هدف آن ترویج دانش برنامه‌نویسی و تشویق افراد مخلتف در جامعه به یادگیری و استفاده‌ از زبان‌های برنامه‌نویسی است. زمان ثبت‌نام برای این مسابقه از 15 دی ماه تا 30 بهمن ماه امسال است.

به گزارش سایت این مسابقه برنامه‌نویسی، همه‌ افراد برنامه‌نویس و علاقه‌مند به یادگیری برنامه‌نویسی می‌توانند در مسابقه‌ کدکاپ شرکت کنند. سوالات در سطح‌های مختلف از آسان به سخت سطح‌بندی شده‌اند و زمینه‌ پیشرفت مخاطبان با حل سوال‌های ساده و آمادگی برای سوال‌ها سخت فراهم شده است. کدکاپ شرایط را برای حضور کسانی که دانش برنامه‌نویسی‌شان کم بوده و می‌خواهند بر مهارت برنامه‌نویسی‌شان بیفزایند نیز فراهم و آن‌ها را برای حضور در مسابقات بعدی و همچنین آمادگی برای محیط کاری برنامه‌نویسی آماده می‌کند.

در این مسابقات از زبان‌های Python, C, C++, Java پشتیبانی می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند به وسیله‌ هر کدام از زبان‌های ذکر شده در مسابقات شرکت‌ کنند. همچنین با توجه به اینکه این مسابقات از تعداد زیادی مسابقه تشکیل شده‌است، این امکان وجود دارد که برای هر مسابقه از هر چند زبان برنامه‌نویسی که لازم است، استفاده کنند.

هر مسابقه از تعدادی سوال تشکیل می‌شود که این سوالات از آسان به سخت دسته‌بندی می‌شوند. همراه با پیشرفت مسابقات، انتظار می‌رود توانایی برنامه‌نویسی شرکت‌کنندگان بیشتر شود، بنابراین سطح کلی سوالات نیز بالاتر می‌رود. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت این رویداد مراجعه کنند. 

 

ایسوس

نظر شما چیست؟