18 فروردين 1400
تاریخ ثبت‌نام کتاب درسی سال تحصیلی 1400-1401
ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب‌های درسی سال تحصیلی 1400-1401 در هفته آخر فروردین ماه آغاز خواهد شد.

shabake-mag.jpg

تاریخ ثبت سفارش کتاب درسی از 22 فروردین

 محمد علوی تبار معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی:

  • طبق هماهنگی های صورت گرفته ثبت سفارش کتاب های درسی برای تمام پایه های تحصیلی و رشته ها از 22 فرودین ماه 1400 آغاز خواهد شد.

تاریخ ثبت سفارش کتاب درسی پایه های ورودی اول، هفتم و دهم

  •  ثبت نام کتاب درسی پایه های ورودی اول، هفتم و دهم از 6 تیرماه آغاز می شود.

راهنمای ثبت نام کتاب درسی سال تحصیلی 1400-1401

  •  ثبت سفارش کتاب‌ درسی تنها از طریق سایت irtextbook.ir  یا  irtextbook.com  انجام خواهد شد.
  • امکان ثبت نام با کد ملی و اطلاعات شناسنامه ای دانش آموز به شرط قبولی در آن پایه تحصیلی فراهم است و پرداختها به صورت اینترنتی انجام خواهد شد.

مهلت ثبت نام کتاب درسی سال تحصیلی 1400-1401 

  •  مهلت ثبت نام کتاب درسی برای پایه های تحصیلی دوم تا ششم، هشتم و نهم، یازدهم و دوازدهم تا 22 خرداد ماه فرصت ثبت سفارش وجود دارد.
  • مهلت ثبت نام کتاب درسی برای پایه های ورودی اول، هفتم و دهم نیز تا 16 شهریور ماه این امکان دیده شده است.

تاریخ توزیع کتاب درسی

  •  فرآیند توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی 1400- 1401 نیز از 22 اردیبهشت ماه 1400 آغاز خواهد شد.

تاریخ ویرایش اطلاعات 

  • وی با اشاره به اینکه از 12 تیرماه 1400 امکان ویرایش و اصلاح اطلاعات فراهم است، یادآور شد: در این زمان، خانواده هایی که فرزندشان از مدرسه ای به مدرسه دیگر منتقل شده و یا تغییر رشته داشته باشند، می توانند اطلاعات را ویرایش کنند.

قیمت کتاب درسی سال تحصیلی 1400-1401 

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با تاکید بر اینکه سازمان پژوهش تمام تلاش خود را به منظور قرار گرفتن کتاب ها با کمترین قیمت در اختیار خانواده ها انجام داده است، گفت: در خصوص قیمت خرید کتاب های درسی باید بگویم که امسال سعی شد با حداقل قیمت و کمترین افزایش در اختیار دانش آموزان کشورمان قرار گیرد که در نهایت با میانگین 25 درصد افزایش نسبت به سال قبل در پایه های مختلف این کتاب ها در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

** قیمت کتاب درسی برای پایه های تحصیلی ابتدایی بیشترین قیمت 42500 در هفتم تا نهم 64.500 و در پایه های تحصیلی دهم تا دوازدهم در رشته ریاضی مبلغ 88.700 و در  رشته علوم تجربی 84.200 تومان خواهد بود.

وی در مورد اینکه آیا همراه این کتاب های درسی، سی دی(لوح فشرده ای) هم برای دانش آموزان ارسال خواهد شد بیان داشت: خیر. همه این کتاب های درسی در سایت رشد بارگذاری خواهد شد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: متناسب با سنوات قبل به دانش آموزان مناطق محروم و کمتر برخوردار کتاب های درسی به صورت رایگان و یا نیم بهاء ارسال خواهد شد.

ایسوس

نظر شما چیست؟