28/11/1399 - 12:28
استفاده عمومی از اینترنت 5G در پارک آب و آتش تهران - 28 بهمن
آذری جهرمی وزیر ارتباطات از افتتاح نخستین ایستگاه استفاده عمومی از 5G در پارک آب و آتش تهران سه‌شنبه 28 بهمن‌ماه خبر داد. با استفاده از این ایستگاه هر کسی با گجت‌ها و گوشی‌های هوشمند حتی مدل‌های کنونی می‌تواند سرعت نسل پنجم ارتباطات همراه را تجربه کند.

استفاده عمومی از اینترنت 5G ایرانسل در پارک آب و آتش تهران - 28 بهمن

 محمدجواد آذری‌جهرمی در توئیتر خود اعلام کرد:

  • «از امروز 28 بهمن 99، استفاده‌ی عمومی ازاینترنت 5G ایرانسل در پارک آب و آتش تهران میسر خواهد بود و ان‌شاالله آن‌ را افتتاح خواهم کرد. پس از آزمون‌های موفق در مراکز دانشگاهی، نسل پنجم تلفن همراه به صورت عمومی هم در دسترس همه خواهد بود. مشهد، کیش و شیراز اهداف بعدی در اسفند.»

این ایستگاه در واقع چهارمین سایت 5G ایران به حساب می‌آید که در هفته ایران دیجیتال افتتاح می‌شود. سه سایت قبلی در مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و ساختمان مرکزی ایرانسل افتتاح شده بودند و استفاده عمومی از آنها امکان نداشت.

استفاده عمومی از اینترنت 5G ایرانسل در پارک آب و آتش تهران - 28 بهمن

اتصال به اینترنت 5G ایرانسل در پارک آب و آتش تهران

نکته مهم اما درباره سایت جدید در پارک آب و آتش امکان استفاده عمومی از آن حتی با گوشی‌هایی است که از نسل پنجم ارتباطات پشتیبانی نمی‌کنند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده حتی کاربرانی که گوشی تلفن‌همراهشان قابلیت اتصال به شبکۀ نسل پنج را نداشته باشد هم می‌توانند به صورت Hotspot و با استفاده از پوشش مودم وای‌فای 5G ایرانسل، تفاوت در سرعت را تجربه کنند. 

برای بسیاری از مردم عادی احتمالا در شرایط فعلی اقتصادی خریدن گوشی‌های نسل جدید موبایل با قیمت‌های گرانی که دارند ممکن نیست اما با همین گوشی‌های فعلی از فردا می‌توان سرعت بالا و تاخیر پایین 5G را تجربه کرد. 

در حقیقت با راه‌اندازی این هات‌اسپات مردم با همین  گوشی‌های فعلی یا تبلت و لپتاپ‌شان می‌توانند به صورت وای‌فای به شبکه 5G ایرانسل وصل شوند و تجربه سرعت بالای موبایل را تجربه کنند. هرچند در کشورهای دیگر جهان روی اینترنت ثابت سرعت‌های بسیار بالا تست شده اما شبکه 5G قرار است بالاترین سرعت را برای اینترنت همراه تامین کند و علاوه بر این میزان تاخیر در ارتباط را به شدت کاهش دهد. گسترش این نسل جدید ارتباطات همراه که انقلابی در جهان به حساب می‌آید که می‌تواند به گسترش اینترنت چیزها در کشور کمک شایانی کند. 

چطور می‌توان از هات‌اسپات 5G ایرانسل استفاده کرد؟

  • برای استفاده از هات‌اسپات 5G کافی‌ است در پارک آب و آتش با موبایل،تبلت یا لپتاپ معمولی خود دنبال اتصال وای‌فای مرتبط به شبکه 5G ایرانسل بگردید که در منطقه‌ای خاص از پارک آنتن‌دهی دارد. با این اتصال ساده می‌توانید سرعتی را تجربه کنید که احتمالا هیچ وقت تاکنون در اپراتورهای موبایل و اینترنت ثابت کشور ندیده‌اید. به تازگی در ساختمان مرکزی ایرانسل سرعت دانلود  3 تا 3.5 گیگابیت بر ثانیه هم با سایت 5G این اپراتور ثبت شده است. 

ایسوس

نظر شما چیست؟

دیدگاه‌ها

تصویر علی اصغر خسروابادی
علی اصغر خسروابادی

خیلی کار خوبی هست اینطوری نیاز به گوشی 5G هم نیست

فقط اگر محدوده تحت پوشش را بیشتر کنند و قیمت مناسب عالی میشه