06 مرداد 1398
نتایج کنکور 98
پس از برگزاری آزمون و پس از تصحیح برگه‌ها، نتایج اولیه کنکور 98 در دهه دوم مردادماه 98 منتشر می‌شود. برای اطلاع دقیق از زمان اعلام نتایج کنکور 98 و دریافت دفترچه سوالات کنکور 98 و کلید آزمون کنکور 98 ادامه مطلب را مطالعه کنید.

برای مشاهده نتایج کنکور 98 اینجا کلیک کنید


دانلود دفترچه سوالات کنکور 98

برای دریافت دفترچه سوالات آزمون کنکور سراسری سال 1398 اینجا کلیک کنید.

دریافت کلید کنکور ۹۸ 

با توجه به انتشار دفترچه سؤالات گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی کنکور 98، کلید اولیه سؤالات آزمون سراسری سال 1398 (داخل کشور) را از اینجا می توانید دریافت کنید.

تعداد شرکت کنندگان در کنکور 98

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری سال ۹۸ نسبت به سال گذشته، ۶۴ هزار و ۷۹۷ نفر افزایش یافته و در مجموع شکرکت کنندگان کنکور 98 یک میلیون و 119 هزار و 15 داوطلب برای آزمون کنکور 98 ثبت نام کرده‌اند.

 • شرکت کنندگان رشته ریاضی و فنی در کنکور 98: ۱۶۴ هزار و ۲۴۱ نفر در گروه ریاضی و فنی
 • شرکت کنندگان رشته علوم تجربی در کنکور 98: ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ نفر
 • شرکت کنندگان رشته علوم انسانی در کنکور 98: ۲۸۲ هزار و ۳۰۶ نفر
 • شرکت کنندگان رشته هنر در کنکور 98: ۲۵ هزار و ۱۳۵ نفر
 • شرکت کنندگان رشته زبان در کنکور 98: ۱۰ هزار و ۸۷

آزمون سراسری سال 98 برای رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دوره‌های نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

برای کنکور سراسری سال 98 با توجه به تغییر نظام آموزش متوسطه یک مجموعه سوال برای دانش آموزان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا نظام قدیم آموزش متوسطه و یک مجموعه سوال برای دانش آموزان نظام جدید (نظام جدید 6-3-3) طراحی شده بود.

اعلام نتایج کنکور 98

پس از برگزاری آزمون و پس از تصحیح برگه‌ها، نتایج اولیه کنکور 98 در دهه دوم مردادماه 98 منتشر می‌شود. داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور 98 مجاز به انتخاب رشته می‌شوند با در نظر گرفتن ظرفیت دانشگاه‌ها در مهلت اعلام شده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. نتایج نهایی آزمون سراسری سال 98 در دهه سوم شهریورماه 98 منتشر می‌شود.


شاید به مطالب زیر علاقه‌مند باشید:


راهنمای انتخاب دانشگاه پس از اعلام نتایج کنکور 98

کدام دانشگاه‌ها رشته علوم کامپیوتر دارند - کنکور 98

تا اعلام نتایج کنکور 98 و انتخاب رشته زمان زیادی نمانده است. در این میان، علاقمندان علوم کامپیوتر نیز خود را برای پذیرش در این رشته آماده می‌کنند. با توجه به نزدیک‌تر شدن زمان انتخاب رشته دانشگاه‌های دولتی و آزاد در سال 98 در مقطع کاردانی و کارشناسی، مطلب پیش رو ضمن توضیحی کوتاه درباره رشته‌ علوم کامپیوتر، فهرست دانشگاه‌های ارائه‌دهنده این رشته‌ اعم از دانشگاه‌های آزاد و دولتی (همچنین غیرانتفاعی، پیام نور و مجتمع‌های آموزشی) را فراروی‌تان می‌نهد.

ادامه مطلب

کدام دانشگاه‌ها رشته مهندسی کامپیوتر دارند - کنکور 98

تا پیش از سال 92، رشته مهندسی کامپیوتر با دو گرایش «سخت‌افزار» و «نرم‌افزار» در دانشگاه‌های کشور تدریس می‌شد. اما از سال 92 به بعد گرایش‌های چهارگانه جایگزین تقسیم‌بندی پیشین شد که عبارت بودند از:

 • گرایش «معماری سیستم‌های کامپیوتری»
 • گرایش «نرم‌افزار»
 • گرایش «رایانش امن»
 • گرایش «فناوری اطلاعات»

فناوری اطلاعات و ارتباطات که زمانی رشته‌ای مجزا در حوزه کامپیوتر محسوب می‌شد، اینک فقط گرایشی از رشته مهندسی کامپیوتر است*.

در ادامه، ملاحظه می‌کنید که کدام دانشگاه‌ها پس از اعلام نتایج کنکور 98 رشته مهندسی کامپیوتر دارند. گفتنی است، در آزمون سراسری کنکور سال گذشته، مهندسی کامپیوتر جزو رشته‌های پرمتقاضی بود.

ادامه مطلب

  ایسوس

  نظر شما چیست؟