زمان برگزاری کنکور سراسری و آزاد 98-99 / کاردانی کارشناسی و ارشد
20 فروردين 1398
زمان برگزاری آزمون سراسری سال 98 - 99 در مقاطع کاردانی، کاردانی به کارشناسی، سراسری و کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون کوچکترین تغییر زمانی از سوی سازمان سنجش اعلام شد. در ادامه مطلب جدول زمانبندی برگزاری آزمون سراسری 98 - 99 گویای جزئیات زمان برگزاری آزمون می‌باشد.

زمان برگزاری کنکور 98 - 99 تغییر نمی‌کند

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر این که ثبت نام در کنکور 98 از 24 بهمن ماه انجام شده، گفت: این آزمون در روزهای 13 و 14 تیر ماه 98 برگزار خواهد شد.
دکتر حسین توکلی، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 98 از روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز و روز پنج شنبه 2 اسفند ماه پایان یافت.

زمان برگزاری آزمون سراسری کنکور 98 - 99

وی در ادامه تصریح کرد: همان طور که در تاریخ 15 مهر 97 از طریق پیک سنجش و متعاقب آن هر هفته به اطلاع داوطلبان رسیده آزمون سراسری 98 در روزهای پنج شنبه 13 و جمعه 14 تیر ماه 98 در حوزه های مربوطه برگزار می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطرنشان کرد: برخلاف برخی اخبار منتشر شده زمان برگزاری آزمون سراسری سال 98 به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد.

سازمان سنجش آموزش کشور جدول برنامه زمانی آزمون‌های سال 1398 سازمان سنجش آموزش کشور را منتشر کرد. به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان سنجش آموزش کشور جدول ثبت‌نام و برگزاری آزمون‌های سراسری سال 1398 را اعلام کرد.

جدول ثبت‌نام و برگزاری آزمون‌های سراسری سال 1398

زمان آزمون

تاريخ ثبت نام

تاريخ برگزاری کنکور 98

كارشناسي ارشد ناپيوسته

سال 98

جمعه 97/09/16 تا يكشنبه 97/09/25

پنجشنبه 98/02/23 و

جمعه 98/02/24

سراسری

سال 98

چهارشنبه 97/11/24 تا پنج‌شنبه 97/12/02

پنجشنبه 98/04/13 و

جمعه 98/04/14

کاردانی به کارشناسی

سال 98

ثبت نام و انتخاب رشته در کلیه رشته های با آزمون و صرفا سوابق تحصیلی سه شنبه 98/02/10 تا دوشنبه 98/02/16

برگزاری آزمون برای رشته های امتحانی با آزمون جمعه 98/05/11

کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی

سال 98

ثبت نام و انتخاب رشته در کلیه رشته های امتحانی با آزمون و صرفا سوابق تحصیلی یکشنبه 98/02/22 تا شنبه 98/02/28

برگزاری آزمون برای رشته های امتحانی با آزمون 98/05/11


جزئیات و شرایط کنکور ۹۸ - ۹۹ 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور: در کنکور ۹۸ دو نوع سوال برای داوطلبان نظام جدید و قدیم طراحی خواهد شد.
دکتر ابراهیم خدایی در نشست خبری که به منظور تشریح نحوه پذیرش دانشجو در آزمون سراسری سال 98 - 99  برگزار شد اظهار کرد: متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در سال آینده که تمایل دارند براساس سوابق تحصیلی در این مراکز پذیرش شوند بعد از اعلام اسامی رشته محل‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی می‌توانند این رشته‌ها را مشاهده کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: اسامی داوطلبان آزمون سراسری سال 98 - 99 متقاضی پذیرش براساس سوابق تحصیلی بعد از ثبت درخواست آنها برای شرکت در هر یک از رشته‌های اعلامی، توسط این سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه‌ها ارسال می‌شود و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی زمان کافی برای بررسی اطلاعات متقاضیان را در اختیار دارند چرا که این داوطلبان تا ۶ شهریور ماه مهلت دارند درخواست خود را اعلام نمایند.

دکتر خدایی همچنین تاکید کرد: از ۶ شهریور ماه سال ۹۸ دانشگاه‌ها ضمن پردازش اطلاعات داوطلبان، با آنها تماس خواهند گرفت و به اطلاع متقاضیان خواهند رساند که پذیرش داوطلب مورد قبول قرار گرفته یا خیر و اینکه داوطلب می‌تواند با مراجعه به دانشگاه مورد نظر نسبت به ثبت نام خود اقدام کند یا نه.

قبول شدگان کنکور98 - 99 دو شیوه می‌توانند وارد دانشگاه شوند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین یادآور شد: داوطلبان حضور در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در سال ۹۸ می‌توانند هم از طریق شرکت در آزمون سراسری کنکور 98 - 99 و هم با ثبت نام از طریق سوابق تحصیلی، متقاضی پذیرش در این مراکز باشند.

وی ادامه داد: علت این که ما شهریور ماه را به عنوان بازه زمانی برای بررسی درخواست داوطلبان متقاضی از طریق سوابق تحصیلی قرار دادیم این است که چون در این بازه زمانی هم نتایج کنکور اعلام می‌شود و هم نتایج پردازش دانشگاه‌ها براساس سوابق تحصیلی، بنابراین داوطلبان این اختیار را دارند که از بین دو روش یکی را انتخاب و وارد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی شوند.

تعداد رشته‌های بدون آزمون کنکور اصلاح می‌شود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه با تاکید بر این که پذیرش براساس سوابق تحصیلی از سال آینده باثبات تر خواهد شد گفت: طبیعتاً اسامی رشته‌های که امروز به عنوان رشته‌های بدون آزمون کنکور انتخاب می‌شوند ممکن است در بازه زمانی اسفند تا شهریور ماه مجدداً اصلاح شود و رشته‌های جدیدی به آن اضافه شوند. زمان برگزاری کنکور 98 و 99 در جدول ابتدای مطلب ذکر شده است.

طراحی دو نوع سوال برای کنکور 98 - 99

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این که در کنکور ۹۸ ما دو سری سوال خواهیم داشت افزود: این سوالات برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم طراحی خواهد شد و نمرات این آزمون تراز خواهد شد و بر اساس نمرات تراز پذیرش نیز انجام می‌گیرد. 
دکتر خدایی با بیان اینکه ظرفیت جداگانه‌ای برای متقاضیان نظام جدید و قدیم در کنکور 98 و 99 تخصیص داده نمی‌شود.

ظرفیت پذیرش دانشجو قبول شده در کنکور 98 - 99 در دانشگاه

دکتر خدایی در خصوص ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال 98 نیز گفت: ظرفیتی که به طور کلی برای کنکور پیش بینی می‌شود حدود 760 هزار داوطلب است البته این ظرفیت بدون احتساب دانشگاه آزاد می‌باشد. حداقل ظرفیت این دانشگاه حدود 500 هزار داوطلب خواهد بود.
وی همچنین خاطر نشان کرد: به طور کلی حدود یک میلیون و 600 هزار داوطلب از ورودی دیپلم به آموزش عالی کشور ظرفیت وجود دارد که این ظرفیت در دوره کارشناسی ارشد 300 تا 310 هزار داوطلب است. البته سال گذشته از 760 هزار پذیرش داوطلب حدود 408 هزار پذیرش داشتیم که البته با تکمیل ظرفیت این عدد به 500 هزار داوطلب افزایش یافت و دانشگاه آزاد نیز حدود 200 هزار پذیرش داشت که مجموعاً حدود 700 هزار داوطلب ورودی داشتم اما با این وجود درصدی از ظرفیت‌های دانشگاه خالی است.

تکمیل ظرفیت برای داوطلبان با سوابق تحصیلی حذف نمی‌شود

دکتر ابراهیم خدایی همچنین در خصوص آخرین وضعیت پذیرش از طریق تکمیل ظرفیت در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در سال 98 گفت: بحث تکمیل ظرفیت در دانشگاه‌ها و پذیرش دانشجو از این طریق به طور کامل حذف نشده است و فقط فرآیند پذیرش تغییر کرده و سازوکارهای این موضوع متفاوت‌تر شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: سیستم پذیرش سازمان سنجش آموزش کشور برای تمامی داوطلبان کنکور 98 و 99 باز است و هر زمانی که داوطلب درخواست پذیرش در دانشگاه‌ها ارسال کند ما برای دو نیم سال یعنی مهر و بهمن آنها را پذیرش خواهیم کرد. طبیعتاً وقتی دانشجویی در نیم سال مهرماه تعیین تکلیف شد، مجدداً این سیستم از آبان ماه فعال خواهد شد تا پذیرش برای بهمن ماه صورت بگیرد. بنابراین فرآیند به هیچ عنوان متوقف نمی‌شود و فقط شیوه پذیرش متفاوت شده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: مثلاً داوطلبی که دانش آموز سال جاری محسوب می‌شود و تا خرداد نتوانسته دیپلم خود را دریافت کند، مجدداً شهریور ماه نیز مجبور است امتحان دهد. طبیعتاً برای ورودی مهر نمی‌تواند ثبت نام کند، اما با فرآیند جدید پذیرش این دانشجو می‌تواند درخواست خود را آبان ماه مجدداً در سیستم ثبت کند تا برای بهمن ماه پذیرش قرار بگیرد. البته در صورتی که موارد و اشکالات سیستم فعلی رفع شود اجرای این فرآیند دائمی خواهد شد.
دکتر خدایی تاکید کرد: پذیرش دانشجو از طریق تکمیل ظرفیت صرفاً برای داوطلبانی که براساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه خواهد شد اجرایی می‌شود و داوطلبانی که از طریق آزمون و کنکور در دانشگاه پذیرش شده‌اند، نمی‌تواند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کنند و پذیرش از این طریق برای این داوطلبان به طور کلی حذف شده است. آزمون سراسری کنکور 98 و 99 در روزهای پنج شنبه 13 و جمعه 14 تیر ماه 98 در حوزه های مربوطه برگزار می‌شود.

تأثیر سوابق تحصیلی درکنکور 98 و 99

وی همچنین در خصوص وجود رشته‌های دانشگاه‌های برتر در میان پذیرش با سوابق تحصیلی در کنکور 98 و 99  نیز افزود: بر اساس قانون ما موظف هستیم که ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها را بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش کنیم و در این میان رشته‌های پرمتقاضی که ۱۵ درصد ظرفیت را تشکیل می‌دهند با آزمون برگزار می‌شوند. برای ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی نیز رشته‌هایی از دانشگاه‌های برتر وجود دارد که کمتر متقاضی دارند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: برای سال ۹۸ بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشگاه‌ها، ۱۵ درصد پذیرش دانشگاه‌ها با آزمون است. ۳۰ درصد تأثیر آزمون به صورت مثبت است. در واقع دو نوع نمره برای داوطلب لحاظ می‌شود که یکی از آنها با احتساب سوابق تحصیلی و دیگری بدون احتساب سوابق تحصیلی است و هر کدام بالاتر بود همان برای داوطلب اعمال می‌شود.

داوطلبان تجربی بیشترین پشت کنکوری‌های 98

به گفته وی، پشت کنکوری‌های رشته‌های ریاضی و علوم انسانی ۳۰ درصد داوطلبان کنکور را تشکیل می‌دهند و این میزان در علوم تجربی ۷۰ درصد. انتظار این است که در زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی این عده ازپشت‌کنکوری‌ها در این پذیرش شرکت کنند.

دکتر خدایی در ادامه خاطر نشان کرد: تأخیر یا عدم تأخیر در ثبت درخواست، تأثیری در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ندارد، چراکه به دانشگاه‌ها اعلام شده که مهلت دریافت درخواست‌ها باید تا ۶ شهریورماه ۹۸ پایان بپذیرد تا دانشگاه‌ها پردازش این مسئله را از آن زمان آغاز کرده و اولویت‌های پذیرش را به داوطلبان اعلام کنند.

تاریخ دقیق برگزاری کنکور 98 و 99

دکتر خدایی ضمن اشاره با این که زمان برگزاری آزمون سراسری کنکور 98 - 99 تغییر نمی‌کند با اشاره به جدول منتشر شده از سوی سازمان سنجش جهت زمان برگزاری آزمون سراسری کنکور 98 - 99 تاریخ ها را به شرح زیر اعلام کرد.

زمان برگزاری کنکور سراسری 98 - 99:

کنکور سراسری 98 - 99 در تاریخ‌های 13 و 14 تیرماه 98 برگزار می‌شود

زمان برگزاری کنکور كارشناسي ارشد ناپيوسته 98-99: 

کنکور كارشناسي ارشد ناپيوسته 98-99 در تاریخ 5 و 6 اردیبهشت ماه 98 برگزار می‌شود.

زمان برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی 98-99:

کنکور کاردانی به کارشناسی 98-99:

برگزاری آزمون کنکور کاردانی به کارشناسی 98-99 برای رشته های امتحانی با آزمون در تاریخ 11 مرداد ماه 98.

زمان برگذاری کنکور کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی 98-99:

برگزاری آزمون برای رشته های امتحانی با آزمون در تاریخ  11 مرداد ماه 98.


منابع دروس عمومی کنکور  98 نظام جدید - کلیه رشته ها

با توجه به این که منابع دروس عمومی و اختصاصی کنکور سراسری 98 بین رشته های ریاضی و تجربی یکسان می باشد و با رشته انسانی نیز اشتارک دارد ، منابع دروس عمومی کنکور 98 در یک جدول به صورت زیر ارائه شده است :

در کنکور سراسری 98 که در تاریخ پنجشنبه 98/04/13 و جمعه 98/04/14 برگزار می‌شود برای گروه آزمایشی تجربی ، ریاضی ، انسانی ، زبان و هنر از کتاب های عمومی دهم چاپ 96 - 95  و کتابهای درسی یازدهم چاپ 96 - 97 و کتب دوازدهم چاپ 97 - 98 سوال طرح می شود.

نام درس

نام کتاب در سالی ـ واحدی

کد کتاب

پایه تدریس

سال چاپ

ملاحظات

1- زبان و ادبیات فارسی

فارسی (1)

110201

دهم

95

 

فارسی (2)

111201

یازدهم

96

فارسی (3)

112201

دوازدهم

97

2- عربی

عربی، زبان قرآن (1)

110206

دهم

95

عمومی غیرانسانی

عربی، زبان قرآن (2)

111206

یازدهم

96

عربی، زبان قرآن (3)

112206

دوازدهم

97

عربی، زبان قرآن (1)

110207

دهم

95

عمومی انسانی

عربی، زبان قرآن (2)

111207

یازدهم

96

عربی، زبان قرآن (3)

112207

دوازدهم

97

3- فرهنگ و معارف اسلامی

دین و زندگی (1)

110204

دهم

95

عمومی غیرانسانی

دین و زندگی (2)

111204

یازدهم

96

دین و زندگی (3)

112204

دوازدهم

97

دین و زندگی (1)

110205

دهم

95

عمومی انسانی

دین و زندگی (2)

111205

یازدهم

96

دین و زندگی (3)

112205

دوازدهم

97

4- زبان انگلیسی

انگلیسی (1)

110230

دهم

95

 

انگلیسی (2)

111230

یازدهم

96

انگلیسی (3)

112230

دوازدهم

97

 

منابع دروس عمومی کنکور 98  نظام قدیم - کلیه رشته ها

همانند کنکور نظام جدید ، این منابع بین رشته های ریاضی و تجربی یکسان بوده و مشترکاتی با کنکور انسانی دارد که به شرح زیر می باشد :

کتاب های عمومی دهم : ادبیات فارسی 2 ( 1/220 ) - عربی 2 ( 1/224 ) - معارف اسلامی ( دین و زندگی ) 2 ( 222 ) ( چاپ سال 94 - 95 )
کتاب های عمومی یازدهم : ادبیات فارسی 3 ( 1/249 ) - زبان فارسی 3 ( 3/249 ) - عربی 3 ( 2/224 ) - معارف اسلامی ( دین و زندگی ) 3 ( 251 ) - انگلیسی 3 ( 1/252 ) ( چاپ سال 95 - 96 )

زمان برگزاری کنکور سراسری 1398: پنجشنبه 98/04/13 و جمعه 98/04/14

نام درس

نام کتاب در سالی ـ واحدی

کد کتاب

پایه تدریس

سال چاپ

ملاحظات

1- زبان و ادبیات فارسی

ادبیات فارسی (2)

 

1/220

 

دوم

94

کلیه رشته ها

ادبیات فارسی (3)

 

1/249

 

سوم

95

کلیه رشته ­ها غیر از علوم انسانی

زبان و ادبیات فارسی عمومی

 

1/283

پیش دانشگاهی

96

کلیه رشته ها

ادبیات فارسی 3 (تخصصی انسانی)

 

2/249

سوم

95

مخصوص علوم انسانی

زبان فارسی 3 ( تخصصی انسانی)

 

4/249

سوم

95

مخصوص علوم انسانی

زبان فارسی 3 (غیر علوم انسانی)

3/249

سوم

95

کلیه رشته­ ها )غیر از علوم انسانی(

2- عربی

عربی 2 (غیر از علوم انسانی)

1/224

دوم

94

کلیه رشته ­ها (غیر از علوم انسانی)

عربی 2 ( علوم انسانی)

2/224

دوم

94

مخصوص علوم انسانی

عربی 3 ( غیر از علوم انسانی)

1/254

سوم

95

کلیه رشته­ ها (غیر از علوم انسانی)

عربی 3 (علوم انسانی)

2/254

سوم

95

مخصوص علوم انسانی

3- فرهنگ و معارف اسلامی

قرآن و تعلیمات دینی 2 (دین و زندگی)

222

دوم

94

کلیه رشته­ ها

قرآن و تعلیمات دینی 3 (دین و زندگی)

251

سوم

95

کلیه رشته ­ها

معارف اسلامی (دین و زندگی)

1/285

پیش­دانشگاهی

96

کلیه رشته­ ها

4- زبان انگلیسی

انگلیسی 3

1/252

سوم

95

کلیه رشته ­ها

انگلیسی 1 و 2

1/284

پیش دانشگاهی

96

کلیه رشته­ ها 

 

منابع دروس تخصصی کنکور تجربی 98 نظام جدید

در کنکور سراسری 98 که در تاریخ پنجشنبه 98/04/13 و جمعه 98/04/14 برگزار می‌شود  برای گروه آزمایشی تجربی ، ریاضی ، انسانی ، زبان و هنر از کتاب های تخصصی دهم چاپ 96 - 95 و کتابهای درسی یازدهم چاپ 96 - 97 و کتب دوازدهم چاپ 97 - 98 سوال طرح می شود .

زمان برگزاری کنکور سراسری 1398: پنجشنبه 98/04/13 و جمعه 98/04/14

نام درس

نام کتاب در سالی ـ واحدی

کد کتاب

پایه تدریس

سال چاپ

ملاحظات

1- زمین ­شناسی

زمین شناسی

111237

یازدهم

96

 

2- ریاضیات

ریاضی (1)

110211

دهم

95

 

ریاضی (2)

111211

یازدهم

96

ریاضی (3)

112211

دوازدهم

97

3- زیست شناسی

زیست­ شناسی (1)

110216

دهم

95

 

زیست­ شناسی (2)

111216

یازدهم

96

زیست­ شناسی (3)

112216

دوازدهم

97

4- فیزیک

فیزیک  (1)

110214

دهم

95

 

فیزیک (2)

111244

یازدهم

96

فیزیک (3)

112244

دوازدهم

97

5- شیمی

شیمی (1)

110210

دهم

95

 

شیمی (2)

111210

یازدهم

96

شیمی (3)

112210

دوازدهم

97

 

منابع دروس اختصاصی کنکور ریاضی 98 نظام جدید

لیست منابع کنکور سراسری 98 رشته ی ریاضی در دروس اختصاصی شامل کتاب های دهم چاپ 95-96 ، کتاب های یازدهم چاپ 96-97 و کتاب های دوازدهم چاپ 97-98 می باشد که به شرح زیر است .

کتابهای دهم ریاضی : ریاضی ( کد کتاب 110211 ) - هندسه (کد 110213 ) - فیزیک ( 110209 ) - شیمی ( کد 110210 )
کتاب های یازدهم ریاضی: حسابان ( کد 111214 ) - آمار و احتمال (کد 111215 ) - هندسه ( 111213 ) - فیزیک ( 111209 ) - شیمی ( کد 111210 )
کتاب های دوازدهم ریاضی: حسابان ( کد 112214 ) - هندسه ( 112213 ) - ریاضیات گسسته ( 112215 ) - فیزیک ( 112209 ) - شیمی ( کد 112210 )

زمان برگزاری کنکور سراسری 1398: پنجشنبه 98/04/13 و جمعه 98/04/14

نام درس

نام کتاب در سالی ـ واحدی

کد کتاب

پایه تدریس

سال چاپ

ملاحظات

1- ریاضیات

ریاضی (1)

110211

دهم

95

 

هندسه (1)

110213

دهم

95

هندسه (2)

111213

یازدهم

96

آمار و احتمال

111215

یازدهم

96

حسابان (1)

111214

یازدهم

96

حسابان (2)

112214

دوازدهم

97

هندسه (3)

112213

دوازدهم

97

ریاضیات گسسته

112215

دوازدهم

97

2- فیزیک

فیزیک (1)

110209

دهم

95

 

فیزیک (2)

111209

یازدهم

96

فیزیک (3)

112209

دوازدهم

97

3- شیمی

شیمی (1)

110210

دهم

95

 

شیمی (2)

111210

یازدهم

96

شیمی (3)

112210

دوازدهم

97

 

منابع دروس عمومی کنکور ریاضی 98 نظام قدیم

زمان برگزاری کنکور سراسری 1398: پنجشنبه 98/04/13 و جمعه 98/04/14

نام درس

نام کتاب در سالی ـ واحدی

کد کتاب

پایه تدریس

سال چاپ

ملاحظات

1- زبان و ادبیات فارسی

ادبیات فارسی (2)

 

1/220

 

دوم

94

کلیه رشته ها

ادبیات فارسی (3)

 

1/249

 

سوم

95

کلیه رشته ­ها غیر از علوم انسانی

زبان و ادبیات فارسی عمومی

 

1/283

پیش دانشگاهی

96

کلیه رشته ها

ادبیات فارسی 3 (تخصصی انسانی)

 

2/249

سوم

95

مخصوص علوم انسانی

زبان فارسی 3 ( تخصصی انسانی)

 

4/249

سوم

95

مخصوص علوم انسانی

زبان فارسی 3 (غیر علوم انسانی)

3/249

سوم

95

کلیه رشته­ ها )غیر از علوم انسانی(

2- عربی

عربی 2 (غیر از علوم انسانی)

1/224

دوم

94

کلیه رشته ­ها (غیر از علوم انسانی)

عربی 2 ( علوم انسانی)

2/224

دوم

94

مخصوص علوم انسانی

عربی 3 ( غیر از علوم انسانی)

1/254

سوم

95

کلیه رشته­ ها (غیر از علوم انسانی)

عربی 3 (علوم انسانی)

2/254

سوم

95

مخصوص علوم انسانی

3- فرهنگ و معارف اسلامی

قرآن و تعلیمات دینی 2 (دین و زندگی)

222

دوم

94

کلیه رشته­ ها

قرآن و تعلیمات دینی 3 (دین و زندگی)

251

سوم

95

کلیه رشته ­ها

معارف اسلامی (دین و زندگی)

1/285

پیش­دانشگاهی

96

کلیه رشته­ ها

4- زبان انگلیسی

انگلیسی 3

1/252

سوم

95

کلیه رشته ­ها

انگلیسی 1 و 2

1/284

پیش دانشگاهی

96

کلیه رشته­ ها 

 

منابع دروس اختصاصی کنکور انسانی 98 نظام جدید

زمان برگزاری کنکور سراسری 1398: پنجشنبه 98/04/13 و جمعه 98/04/14

نام درس

نام کتاب در سالی ـ واحدی

کد کتاب

پایه تدریس

سال چاپ

ملاحظات

1- ریاضیات

ریاضی و آمار (1)

110212

دهم

95

 

ریاضی و آمار (2)

111212

یازدهم

96

ریاضی و آمار (3)

112212

دوازدهم

97

2- اقتصاد

اقتصاد

110221

دهم

95

 

3- زبان و ادبیات فارسی

علوم و فنون ادبی (1)

110203

دهم

95

 

علوم و فنون ادبی (2)

111203

یازدهم

96

علوم و فنون ادبی (3)

112203

دوازدهم

97

4- زبان عربی*

عربی، زبان قرآن (1)

110207

دهم

95

 

عربی، زبان قرآن (2)

111207

یازدهم

96

عربی، زبان قرآن (3)

112207

دوازدهم

97

5- تاریخ**

تاریخ (1)

110219

دهم

95

 

تاریخ (2)

111219

یازدهم

96

تاریخ (3)

112219

دوازدهم

97

6- جغرافیا

جغرافیای ایران

110218

دهم

95

 

جغرافیای (2)

111218

یازدهم

96

جغرافیا (3) (کاربردی)

112218

دوازدهم

97

7- علوم اجتماعی

جامعه­ شناسی (1)

110220

دهم

95

 

جامعه­ شناسی (2)

111222

یازدهم

96

جامعه­ شناسی (3)

112222

دوازدهم

97

8- فلسفه

فلسفه

111226

یازدهم

96

 

فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی)

112226

دوازدهم

97

9- منطق

منطق

110223

دهم

95

 

10- روان­شناسی

روان­شناسی

111224

یازدهم

96

 

 

منابع دروس عمومی کنکور انسانی 98 نظام قدیم

لیست فهرست منابع تخصصی کنکور سراسری انسانی 98 داوطلبان نظام قدیم در جدول زیر به طور کامل بیان شده است.

زمان برگزاری کنکور سراسری 1398: پنجشنبه 98/04/13 و جمعه 98/04/14

نام درس

نام کتاب در سالی ـ واحدی

کد کتاب

پایه تدریس

سال چاپ

ملاحظات

1- ریاضیات

ریاضیات 1

1/211

اول

93

 

آمار و مدلسازی

3/234

دوم

94

ریاضی (ویژه علوم انسانی ـ علوم و معارف اسلامی)

6/258

سوم

95

ریاضی پایه

2/292

پیش دانشگاهی

96

2- اقتصاد

اقتصاد

1/240

دوم

94

 

3- زبان و ادبیات فارسی

تاریخ ادبیات ایران و جهان 1

1/246

دوم

94

 

تاریخ ادبیات ایران و جهان 2

1/276

سوم

95

آرایه­های ادبی

1/280

سوم

95

ادبیات فارسی ویژه علوم انسانی

4/283

پیش دانشگاهی

96

4- زبان عربی

عربی 2 (ویژه علوم انسانی)

2/224

دوم

94

 

عربی 3 (ویژه علوم انسانی)

2/254

سوم

95

عربی

1/316

پیش دانشگاهی

96

5- تاریخ

تاریخ ایران و جهان 1

4/235

دوم

94

 

تاریخ ایران و جهان 2

3/271

سوم

95

تاریخ شناسی

1/302

پیش دانشگاهی

96

6- جغرافیا

جغرافیای 1

2/225

دوم

94

 

جغرافیای 2

4/271

سوم

95

جغرافیا

2/297

پیش دانشگاهی

96

7- علوم اجتماعی

جامعه­شناسی 1

1/243

دوم

94

 

جامعه شناسی 2

1/281

سوم

95

علوم اجتماعی (جامعه­شناسی نظام جهانی)

1/300

پیش دانشگاهی

96

8- فلسفه

فلسفه

1/277

سوم

95

 

فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی)

1/317

پیش دانشگاهی

96

9- منطق

منطق

277

سوم

95

 

10- روان­شناسی

روان­شناسی

1/268

سوم

95

 

 

 

 

 

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال