22/01/1397 - 14:45
اطلاعیه شرکت «رسپینا» در خصوص حملات سایبری 17فرودین
شرکت داده پردازی رسپینا در خصوص حملات سایبری هفدهم فرودین اطلاعیه ای صادر کرد.

«پیرو حملات سایبری مورخ 1397/01/17 و توضیحات جامع وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات جناب آقای مهندس آذری‌جهرمی در خبر ساعت 14 مورخ 1397/01/18 شبکه یک صداوسیما، توضیحاتی در خصوص تاثیرپذیری شبکه رسپینا از حملات مذکور به حضور مردم شریف ایران ارائه می‌شود:

1- صرفا تعداد 41 عدد از تجهیزات Cisco در شبکه گسترده شرکت رسپینا در کل کشور از این حمله تاثیر پذیرفتند و سایر تعداد اشاره شده در شبکه مشتریان شرکت رسپینا قرار داشته است.

2- نوع حمله از نوع منع سرویس بوده و صرفا تنظیمات تجهیزات به تنظیمات کارخانه‌ای برگشته و هیچگونه سرقت از اطلاعات صورت نگرفته است.

3- با توجه به گستردگی و سطح پوشش شبکه رسپینا در کشور در مقایسه با سایر شرکت‌های سرویس دهنده در ایران که در آمار اعلامی توسط وزیر محترم ارتباطات و قرار گرفتن رسپینا بین 10 شرکت بزرگ جهان در تاثیرپذیری نیز کاملا مشهود است، این حجم از حملات به شبکه رسپینا غیرقابل اجتناب است. در گزارش سایت Hurricane Electric به آدرس https://bgp.he.net/country/IR گستردگی شبکه رسپینا در مقایسه با سایر شرکت‌های ایرانی قابل مشاهده و مقایسه است که با توجه به تعداد رابطه همسایگی BGP adjacencies، رسپینا در رتبه یک کشور و حتی بالاتر از شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات ایران قرار دارد.

4- با توجه به پایبندی رسپینا به ارائه سرویس با کیفیت در سطح استاندارهای جهانی به مردم عزیز و مشتریان بزرگ، کل شبکه رسپینا با تجهیزات با کیفیت و مطرح جهانی Cisco، تجهیز و بسترسازی شده و از آنجا که حمله مذکور صرفا روی تجهیزات Cisco بوده، شاهد بیشترین تاثیر پذیری در این شرکت در کشور بوده‌ایم.

5- شرکت رس پینا موفق شد ظرف مدت کمتر از 2 ساعت با کمک نیروهای متعهد و متخصص خود، شبکه خود و مشتریان را که در سراسر کشور قرار داشته و جهت رفع مشکل نیاز به حضور فیزیکی پای تجهیزات دارد، به حالت عادی بازگرداند.

در نهایت از صبر و شکیبایی و همیاری خانواده بزرگ مشتریان رسپینا در جهت رفع مشکلات به وجود آمده در حمله سایبری مذکور ، کمال سپاسگزاری را داریم.»

ایسوس

نظر شما چیست؟