12/09/1396 - 13:10
تعرفه جدید "اینترنت منصفانه" آسیاتک اعلام شد
آسیاتک اعلام کرد: بر اساس مصوبه 266 سازمان تنظیم مقررات تعرفه سرویس‌های غیرحجمی آسیاتک تغییر می‌کند.

بنابر اعلام آسیاتک، بر اساس مصوبه 266 سازمان تنظیم مقررات تعرفه سرویس‌های غیرحجمی آسیاتک تغییر  می‌کند. این تغییرات تعرفه‌ای که از روز شنبه مورخ 11 آذرماه 96 در سامانه امور مشترکان آسیاتک در دسترس همه کاربران است، می‌تواند به مقرون‌ به‌ صرفه‌تر شدن ارتباطات ثابت با سرویس‌های تعاملی هم کمک کند.

همچنین با توجه به اینکه توسعه ارتباطات در هر کشوری، زیرساخت لازم برای توسعه تمامی صنایع است، تغییرات این چنینی می‌تواند مقدمه توسعه و پیشرفت بیش از پیش ملی باشد.

تعرفه سرویس‌های غیرحجمی آسیاتک به شرح زیر است:

بنابر مصوبه، در سقف مصرف منصفانه، ترافیک داخلی نصف ترافیک بین‌الملل محاسبه می‌شود. این بدان معناست که اگر کاربری صرفا از ترافیک بین‌المللی استفاده کند و سرویس 16 مگابیت را خریداری کرده باشد، 150 گیگابایت ترافیک، و اگر صرفا از ترافیک داخلی استفاده کند، سقف مصرف وی 300 گیگابایت است. در صورت مصرف ترکیبی هم مطابق همین فرمول عمل می‌شود.

درصورت خرید سرویس‌های شش ماهه و یک ساله، تخفیفی معادل 5 درصد و 10 درصد ارائه می‌شود.        

سرعت سرویس‌ها بر اساس سرعت مشخص شده ثابت و با گارانتی 95 درصد قابلیت استفاده مطابق مصوبه 266 تنظیم مقررات است.(به شرط مناسب بودن کیفیت خط سیم مسی) 

منظور از آستانه مصرف منصفانه، حداکثر میزان تبادل ترافیک مجاز در یک دوره از سرویس (با حداکثر سرعت ممکن) است.       

پس از رسیدن به آستانه مصرف منصفانه، سرعت سرویس‌ به حد قانونی مندرج در مصوبه 266 سازمان تنظیم مقررات  تغییر می‌کند و مشتریان می‌توانند با خرید حجم اضافه با سرعت قبلی و یا خرید سرویس جدید، استفاده با سرعت مورد نظر کنند. 

مبلغ مالیات ارزش افزوده مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه کشور، به سرویس‌ها اضافه می‌شود.

خرید ترافیک اضافه، مطابق مصوبه 266 با  انتخاب بسته‌های ترافیکی امکان‌پذیر است.

منظور از ترافیک هر دوره، مجموع ترافیک دریافتی و ارسالی در آن دوره است.

با توجه به این که سرعت دریافت اطلاعات (سرعت دانلود) بر اساس کیلوبایت بر ثانیه نمایش داده می‌شود، برای تبدیل سرعت‌ سرویس‌های‌ بالا به کیلوبایت بر ثانیه باید سرعت سرویس را به عدد 8 تقسیم کنید.

در سرویس‌های فوق، قابلیت انتقال ترافیک (آستانه مصرف منصفانه = FUP) از یک ماه به ماه بعد وجود دارد و با درنظر گرفتن منافع مشترکینFUP کل دوره خرید به‌صورت یکجا به مشترک اختصاص داده شده و در هر زمان از دوره سرویس پس از اتمام حجم تجمیعی، FUP اجرا می‌شود.

هزینه‌ راه‌اندازی و نصب این سرویس‌ها، 150 هزار ریال است. 

هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکان توسط شرکت مخابرات ایران (مطابق مصوبه شماره ۱ جلسه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات)، 120 ریال است که در هنگام ثبت‌نام دریافت می‌شود. 

خدمات ارایه شده به مشترکان شرکت آسیاتک، مطابق ضوابط مصوب شده در جلسه شماره 177 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، مشمول توافق‌نامه سطح خدمات یا (SLA) خدمات ارتباطات داده‌ها می‌شود.

ایسوس

نظر شما چیست؟