هوش مصنوعی ارزان می‌شود!
معرفی تراشه‌های سری اسنپدراگون 700 شرکت کوالکام
بعد از حضور موفق تراشه‌های اسنپدراگون سری 600 در بازار گوشی‌های هوشمند، حالا کوآلکام تصمیم گرفته است تراشه‌های اسنپدراگون سری 700 را هم وارد بازار کند.

اما تفاوت تراشه‌های اسنپدراگون سری 600 و 700 در چیست؟ برای یافتن پاسخ، همراه شبکه باشید.

تراشه‌های اسنپدراگون سری 600 به دو دلیل بسیار موفق بودند: قیمت پایین و امکانات زیاد.

وقتی در ارتباط با یک تراشه به مبحث «امکانات» اشاره می‌کنیم، معمولا اولین م.لفه‌ای که به ذهنمان خطور می‌کند، مبحث قدرت پردازش است. بله؛ تراشه‌های اسنپدراگون سری 600 دارای قدرت پردازش مناسبی بودند و برای انجام امور روزمره و اجرای اکثر بازی‌های نه چندان سنگین بازار به هیچ مشکلی برنمی‌خوردند. اما قدرت پردازش تنها نکته مثبت تراشه‌های Snapdragon 600 series نبود. این تراشه‌ها در کنار قدرت پردازش مناسبی که ارائه می‌دادند، مصرف انرژی بسیار مناسبی هم داشتند و گوشی‌های میان‌رده را در زمینه عمر باتری هم سربلند می‌کردند. 

تراشه Snapdragon

تراشه‌های اسنپدراگون سری 700 چه چیز جدیدی برای عرضه خواهند داشت؟

استفاده از نمایشگر با نسبت 18 به 9 ابتدا از گوشی‌های بالارده شروع شد و حالا در اکثر میان‌ رده‌های بازار هم دیده می‌شود. در کنار استفاده از این نمایشگرها، یک مؤلفه دیگر هم در بین پرچم داراین رایج شد: استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی.

هدف از تولید تراشه‌های Snapdragon 700 Series هم همین مسئله است: کشاندن پای هوش مصنوعی به گوشی‌های میان‌ رده. 

به گفته مسئولان شرکت کوآلکام، این تراشه‌ها نسبت به تراشه‌های اسنپدراگون سری 600 می‌توانند تا دو برابر در زمینه هوش مصنوعی عملکرد بهتری داشته باشند و محاسبات آن را با سرعتی قابل قبول انجام دهند.

با این حساب، می‌توان به سال 2018 به عنوان سال ارزان شدن و در نتیجه همگانی شدن هوش مصنوعی نگاه کرد. ممنونیم کوآلکام!


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: