ویندوز واس ماس!
اخطار مایکروسافت به توسعه دهندگان اپ استور: به ویندوز نظر نداشته باشید
اپ استور با همت توسعه دهندگان و برنامه‌نویسان رو به پیشرفت است. اما در این بین، اتفاقاتی هم برای آن‌ها می‌افتد که ممکن است چندان خوشایندشان نباشد.

در چند روز گذشته، برای بسیاری از توسعه دهندگان اپ‌های اپ استور اپل، از طرف شرکت مایکروسافت ایمیل‌هایی ارسال شده است که نکته مهمی را به آن‌ها گوش‌زد کرده است. اما این نکته چه بوده است؟ شبکه گزارش می‌دهد:

مسئله به نام اپ‌های ارائه شده توسط این توسعه دهندگان برمی‌گردد. مایکروسافت از این برنامه‌نویسان خواسته است در اسم این اپ‌ها از واژه Windows استفاده نکنند و استفاده از این کلمه در نام گذاری اپ ها می تواند مشکلات حقوقی برای آن ها ایجاد کند.

اقدام مایکروسافت غیر قانونی نیست، اما چیزی که باعث نارضایتی سازندگان این اپ‌ها شده این مسئله است که مایکروسافت این خواسته را حالا مطرح می‌کند؛ حالا که چندین سال از عمر این اپ‌ها گذشته است و احتمالا خیلی از آن‌ها برای خودشان نامی دست و پا کرده‌اند و این تغییر نام می‌تواند از لحاظ اقتصادی برای آن‌ها ضرری جبران‌ناپذیر در پی داشته باشد.

به هر روی، قوانین مربوط به کپی رایت در کشورهای غربی بسیار سختگیرانه دنبال می‌شود و نمی‌توان برای این شرکت‌ها شانس چندانی برای ادامه کار با نام فعلی متصور بود.

برچسب: