پردازنده سه بانده MU-MIMO جدید برودکام
چند شرکت تراشه‌ساز از فرصت نمایشگاه کامپیوتکس 2015 نهایت استفاده را کرده و معماری بعدی پردازنده‌های وای‌فای خود را معرفی کردند. برودکام نیز معماری جدید پردازنده MU-MIMO 4×4 خود روی پلتفرم اکس‌استریم وای‌فای را معرفی کرد.

ما قبلاً این پردازنده را روی روتر شاخص D-Link DIR-859L/R AC5300 در نمایشگاه CES 2015 مشاهده کردیم. این پردازنده از هشت کانال استریم هم‌زمان پشتیبانی کرده است و سرعتی معادل 5.4 گیگابیت بر ثانیه در مجموع سه شبکه بی‌سیم به دست می‌دهد؛ دو شبکه روی فرکانس 5 گیگاهرتز و یک شبکه روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز.

این پردازنده از یک فناوری استاندارد نشده به‌نام 1024 NitroQAM برای افزایش سرعت روی فرکانس 5 گیگاهرتز به بالای 2165 مگابیت و روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز به بالای 1000 مگابیت استفاده می‌کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این پردازنده استفاده از یک چیپ‌ست SoC مرکزی پنج هسته‌ای با سرعت 3.8 گیگاهرتز است.

در این SoC یک تراشه دو هسته‌ایBCM47094  با فرکانس 1.4 گیگاهرتز روی ARM Cortex A9 و سه تراشه BCM4366 با سرعت 800 مگاهرتز و استریم چهار کاناله مجتمع‌سازی شده است. روی فرکانس 5 گیگاهرتز هشت کانال استریم و روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز چهار کانال استریم هم‌زمان اطلاعات فعال است. همچنین، از یک کانال رادیویی با پهنای‌باند 80 و دو کانال رادیویی با پهنای‌باند 160 مگاهرتز پشتیبانی می‌شود. در حال حاضر، این پردازنده بیش‌ترین سرعت را روی محصولات وای‌فای بازار فراهم می‌کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟