ذخیره‌ساز ۴۰ ترابایتی برای پشتیبان‌گیری خانگی و استریم‌ویدئو
شرکت سینولوژی یک NAS جدید برای کاربران خانگی معرفی کرد. این NAS می‌تواند ظرفیتی ۴۰ ترابایتی برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات یا استریم محتوای مالتی‌مدیا در اختیار کاربران بازار SOHO قرار دهد.

 این دستگاه به‌نام DS418j از چهار هارددیسک یا درایو SSD میزبانی می‌کند و پردازنده آن ۶۴ بیتی و متعلق به شرکت Realtek است. این پردازنده دوهسته‌ای با سرعت ۱.۴ گیگاهرتز است تا بتواند از پس پردازش بار کاری سنگین روی شبکه برآید و در استریم ویدئو کارایی خوبی داشته باشد. برای قدرتمندی بیشتر این پردازنده از یک ماژول حافظه رم یک گیگابایتی DDR4 استفاده شده است. امکانات ارتباطی این دستگاه شامل یک درگاه RJ45 گیگابیتی و دو درگاه USB 3.0 است. روی این NAS می‌توان فناوری‌های رید ۰، ۱، ۵، ۶ و ۱۰ را کنار JBOD استفاده کرد. ده کاربر به‌طور هم‌زمان می‌توانند از این دستگاه ذخیره‌ساز استفاده کنند. به‌گفته شرکت سینولوژی، سرعت خواندن اطلاعات از روی DS418j به رمز ۱۱۲ مگابایت و سرعت نوشتن حدود ۸۷ مگابایت است. سیستم ‌عامل این دستگاه، جدیدترین نسخه سیستم ‌عامل DSM سینولوژی است که انواع ابزارها و امکانات برای پشتیبان‌گیری یا ذخیره‌سازی اطلاعات با فرمت‌های مختلف روی شبکه را فراهم می‌کند. قیمت این دستگاه ۳۰۰ دلار است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال