با این 19 مکان اینترنت برای ذخیره‌سازی اطلاعات‌تان آشنا شوید!
معرفی سرویس‌های کلاود ذخیره‌سازی آنلاین رایگان (بخش اول)
از شرکت‌های نسبتا جدیدی همچون دراپ‌باکس و باکس گرفته تا شرکت‌های بزرگی همچون گوگل، اپل و مایکروسافت بیشتر فروشندگان سعی می‌کنند، از فضای ابری رایگان به عنوان راهی برای جلب نظر کاربران استفاده کنند و امیدوار باشند کاربران برای استفاده از حجم بیشتر فضای ذخیره‌سازی و خدمات اضافی‌تر مبالغی پرداخت کنند. در این مقاله قصد داریم به معرفی 19 شرکتی بپردازیم که خدمات ابری رایگان را با حجم قابل ملاحظه در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

1. ADrive

فضای ارائه شده: 50 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان

ADrive ممکن است خیلی خوب شناخته شده نباشد، اما گزینه خوبی در این زمینه به شمار می‌رود. به دلیل این‌که یک پتلفرم دریافت کننده تبلیغات است. در نتیجه فضای ذخیره‌سازی زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد، به همان نسبت حجم تبلیغات آن نیز زیاد است. برای آن‌که بتوانید از 100 گیگابایت فضای رایگان استفاده کنید لازم است مبلغ 2.5 دلار را ماهیانه یا 25 دلار را سالیانه پرداخت کنید. ADrive همچنین یکسری ویژگی‌های پایه دارد که به‌اشتراک‌گذاری و پشتیبان‌گیری از جمله این موارد است. اما برای کسب و کارها و سازمان‌ها گزینه‌هایی همچون رمزنگاری و دسترسی چند کاربری را ارائه می‌کند.

اطلاعات بیشتر در مورد ADrive

2. Amazon Cloud Drive

فضای ارائه شده: 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی، ذخیره‌سازی نامحدود تصاویر روی Amazon Prime

Amazon Cloud Drive یک سرویس ذخیره‌سازی ابری مشتری‌محور کاملا رایگان را ارائه نمی‌کند، اما اعضاء Amazon Prime دسترسی نامحدود به فضای ذخیره‌سازی تصاویر با پرداخت حق‌اشتراک 99 دلار در سال را خواهند داشت.

اطلاعات بیشتر در مورد Amazon Cloud Drive

3. Apple iCloud Drive

فضای ارائه شده: 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان

Apple iCloud Drive همراه با 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان می‌آید. کاربرانی که نیاز به فضای ذخیره‌سازی بیشتری دارند، باید 99 سنت در ماه برای 20 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی، 4 دلار در ماه برای 200 گیگابایت و 20 دلار در ماه برای 1 ترابایت پرداخت کنند. ICloud ویژه کاربران اپل است، اما یک برنامه iCloud  هم برای کاربران ویندوز وجود دارد. کاربران آندروید باید از برنامه‌های جانبی که از iCloud پشتیبانی می‌کنند، بهره ببرند. 

اطلاعات بیشتر در مورد Apple iCloud Drive

4. Bitcasa

فضای ارائه شده : 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان

در کنار 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان، BitCasa در ازای پرداخت 10 دلار در ماه 1 ترابایت یا 99 دلار در ماه 10 ترابایت فضای ذخیره‌سازی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

اطلاعات بیشتر در مورد Bitcasa

5. Box

فضای ارائه شده: 10 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان

باکس یک تعداد برنامه مشخص برای ارائه فضای ذخیره‌سازی دارد، اما پایه‌ترین آن‌ها همان اختصاص 10 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان انفرادی است که این فضای ذخیره‌سازی محدود به ذخیره‌سازی فایل‌های 250 مگابایتی است. برنامه‌های دیگر این شرکت ویژه تیم‌ها و کسب و کارهایی است که نیازمند امنیت بیشتر هستند. یک بسته starter به ازای 5 دلار در ماه همراه با 100 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی و محدودیت فایل‌هایی به اندازه 2 گیگابایت برای 10 کاربر ارائه می‌شود. یک حساب تجاری به ازای 15 دلار در ماه شامل یک فضای ذخیره‌سازی نامحدود با محدودیت فایل‌هایی به اندازه 5 گیگابایت ارائه می‌شود.

اطلاعات بیشتر در مورد Box

6. Copy

فضای ارائه شده: 15 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان

 Copy یک سرویس ابری ارائه شده توسط Barracuda Networks است. یک شرکت IT که زمینه تخصصی‌ و کاری آن در امنیت و ذخیره‌سازی خلاصه می‌شود. به ازای 5 دلار در ماه یا 49 دلار در سال کاربران به فضای ذخیره‌سازی 250 گیگابایتی دسترسی خواهند داشت. همچنین یک محصول EFSS به نام کپی وجود دارد که برای شرکت‌های حرفه‌ای‌تر به ازای 699 دلار 500 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی روی یک دستگاه اختصاصی مجازی ارائه می‌کند.

اطلاعات بیشتر در مورد Copy

7. Cubby

فضای ارائه شده: 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان

 این سرویس توسط LogMeIn ساخته شده است. Cubby یک برنامه اضافه‌تر که به ازای 4 دلار در ماه 100 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی در اختیار کاربر قرار می‌دهد دارد. البته کاربرانی که به حجم‌های بیشتری نبیاز دارند، به‌طور مثال با پرداخت 100 دلار در ماه به 100 ترابایت فضای ذخیره‌سازی دسترسی خواهند داشت. این‌ها برنامه‌های تجاری هستند که همراه با امنیت بیشتر و ویژگی به اشتراک‌گذاری عرضه می‌شوند.

اطلاعات بیشتر در مورد Cubby

8. DropBox

فضای ارائه شده: 2 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان

یکی از اصلی‌ترین و محبوب‌ترین محصولات در زمینه ارائه فضای ذخیره‌سازی ابری به‌شمار می‌رود. دراپ‌باکس در گذشته 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ارائه می‌کرد، اما اینک این فضا به 2 گیگابایت تقلیل پیدا کرده است. کاربران به ازای پرداخت 10 دلار در ماه می‌توانند از نسخه حرفه‌ای دراپ‌باکس که یک ترابایت فضای ذخیره‌سازی را برای کسب و کارها ارائه می‌کند، بهره بگیرند. 

اطلاعات بیشتر در مورد دراپ باکس

9. DumpTruck

فضای ارائه کننده: 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان

کاربران این سرویس در صورتی‌که DumpTruck را به دوستان خود پیشنهاد کنند، می‌توانند افزون بر 5 گیگابایت به 21 گیگابایت فضای بیشتر دسترسی داشته باشند. همچنین، به ازای 5 دلار در ماه به 50 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی یا 50 دلار در ماه به 500 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

اطلاعات بیشتر در مورد DumpTruck

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟