IBM DS8888F
سرور ذخیره‌سازی تمام فلش آی‌بی‌ام
در چند سال اخیر شاهد جایگزینی درایوهای SSD و حافظه‌های فلش به‌جای هارددیسک‌ها در مراکز داده و سرور بودیم. حافظه فلش سرعت بیشتر و تأخیر کمتری به ارمغان می‌آورد و از نظر فیزیکی جای کمتر ولی حجم بیشتری ذخیره‌سازی اطلاعات دارد.

 اکنون شرکت آی‌بی‌ام از سری جدیدی از سیستم‌های سرور ذخیره‌سازی خود با نام DS8880 رونمایی کرده است که شامل سه مدل DS8884F،DS8886F و DS8888F می‌شوند.

مطلب پیشنهادی

انویدیا سریع‌ترین ابررایانه هوش مصنوعی را برای ژاپنی‌ها می‌سازد

مدل DS8888F که بالاترین مدل این رده محسوب شده و برای کارهای تجزیه و تحلیل بی‌درنگ اطلاعات در مقیاس‌های بسیار بزرگ اطلاعاتی کاربرد دارد، بر اساس سرور Power System E850 آی‌بی‌ام و چهار سوکتی طراحی شده است و به ۴۸ هسته پردازشی با سرعت کلاک ۳.۰۲ گیگاهرتز یا ۳۲ هسته با سرعت کلاک ۳.۷۲ گیگاهرتز مجهز است و تا ۱۲۸ درگاه ارتباطی را پشتیبانی می‌کند.

حافظه رم این سیستم 2 ترابایت و ظرفیت ذخیره‌سازی اطلاعات تا ۱.۲ پتابایت را دارد که تماماً مبتنی بر درایوهای SSD است. آی‌بی‌ام گزارش داده است این سیستم می‌تواند حداکثر از ۳۸۴ کارت حافظه فلش پشتیبانی کند.

مزیت این سیستم‌ها این است که سازمان‌های بزرگ می‌توانند حجم وسیعی از اطلاعات را تنها روی یک سرور ذخیره و همان‌جا پردازش و تحلیل کنند، در حالی که میزان دسترس‌پذیری این سیستم برابر ۹۹.۹۹۹۹۹۹ است که درصد بسیار بالایی برای سیستم‌های حساس محسوب می‌شود. این سیستم‌ها از اواخر ماه ژانویه میلادی وارد بازار می‌شوند. 

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال