مجهز به پردازنده مارول اینتل
ذخیره‌ساز‌های جدید My Cloud وسترن دیجیتال
03 خرداد 1394
شرکت وسترن دیجیتال چند NAS جدید به خانواده My Cloud خود افزود. My Cloud EX2100 و My Cloud EX4100 دو ذخیره‌ساز جدید هستند که برای بازار شرکت‌های کوچک و متوسط طراحی شده‌اند.

 EX2100 دو کشویی بوده و به یک پردازنده مارول دو هسته‌ای به‌نام ARMADA 385 با سرعت 1.3 گیگاهرتز و یک گیگابایت حافظه رم مجهز است. دستگاه EX4100 چهار کشویی است و از پردازنده ARMADA 388 با سرعت 1.6 گیگاهرتز و دو گیگابایت حافظه رم استفاده می‌کند. هر دو NAS به دو درگاه اترنت یک گیگابیتی، دو درگاه USB 3.0 و دو درگاه Power برای اتصال تجهیزات جانبی خارجی مجهز هستند. البته دستگاه EX4100 یک درگاه USB 3.0 نیز در پنل جلویی دارد که از قابلیت One Touch برای پشتیبان‌گیری سریع بهره می‌گیرد.

هر دو سیستم‌عامل My Cloud را اجرا می‌کنند و شامل امکانات و قابلیت‌هایی مانند رِید 0، 1، 5، 10 و JBOD، رمزنگاری AES با کلید 256 بیتی، iSCSI، IPv6، SMB، NFS، AFP، DLNA، UPnP و انواع نرم‌افزارهای تجاری مناسب تجهیزات ذخیره‌سازی هستند. هارددیسک‌های مناسب برای این دستگاه‌ها باید 5/3 اینچی ساتا باشند و از قابلیت Hot-Swap پشتیبانی کنند. فرمت‌های قابل پشتیبانی نیز EXT2/EXT3/EXT4/FAT32/NTFS/HFS بوده است، اما هارددیسک‌ها به‌طور پیش‌فرض روی EXT4 فعال هستند. قیمت ذخیره‌ساز EX2100 برابر 250 دلار و ذخیره‌ساز EX4100 برابر 400 دلار اعلام شده است. 

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال