مزیت‌های سیستم مش وای‌فای لینک‌سیس
با این روتر جلوی سکته‌های وای‌فای را بگیرید!
لینک‌سیس در نمایشگاه CES امسال، سیستم مش وای‌فای خود را به همراه یک روتر سه بانده به نام Velop معرفی کرد. می‌خواهیم نگاهی دقیق‌تر به این روتر بی‌سیم و سیستم مش وای‌فای جدید بیندازیم و فناوری‌های آن‌ها را جزیی‌تر بررسی کنیم.

1606683296_1_0.gif

روتر Velop لینک‌سیس اولین سیستم مش وای‌فای 3 بانده است که برای پوشش‌دهی کامل و مطمئن وای‌فای خانه‌ شما، به روش‌های متنوعی قابل تنظیم و چینش است. این محصول علاوه بر کارایی بالا، ظاهری کوچک و زیبایی دارد و می‌تواند در هر نقطه‌ای قرار گیرد. 

در حقیقت، هر گره مش وای‌فای Velop یک روتر AC2200 سه بانده است(حداکثر سرعت ۲.۳ گیگابیت). هر گره را می‌توان از طریق اپلیکیشن لینکسیس برای اندروید و آی‌او‌اس تنظیم کرد. برای اطمینان از امنیت و سادگی، این برنامه از طریق بلوتوث به دستگاه شما وصل شده و بعد از پایان تنظیمات می‌توانید از دیگر ابزارهای مدیریت Wi-Fi این برنامه مثل دسترسی میهمان، کنترل والدین، اولویت‌دهی به دستگاه‌ها و دیگر موارد استفاده کنید. شما با Velop می‌توانید از صد درصد سرعت پهنای باند استفاده کنید. این سیستم مش وای‌فای دارای بسته‌های 3 تایی، 2 تایی و تکی است.

لینکسیس اولین شرکتی است که کارایی سه رادیوی وای‌فای و کارایی‌های اتصال شبکه‌ای را کنار هم قرار داده و محدوده‌ سرعت وای‌فای را بالاتر از پهنای باند اینترنت برده است. با یک روتر معمولی و افزاینده‌ امواج، شما یک سیستم شبکه‌ دو بانده دارید؛ سرعت وای‌فای شما با هر پرش از یک اکسس پوینت به دیگری نصف می‌شود که به آن پدیده "گلوگاه" می‌گویند و به همین دلیل در کرانه‌های شبکه، شما فقط کسری از سرعت واقعی را دریافت می‌کنید.

روتر Velop با استفاده از امواج رادیویی پویا بهترین راه را برای انتقال از گره‌ والد به گره‌ فرزند پیدا می‌کند تا بیشترین سرعت برای دریافت‌کننده فراهم کند. الگوریتم پیمایش پویای کانال‌ها وضعیتی منحصر به‌فرد را برای وایرلس به‌وجود می‌آورد تا بهترین باند (2.5 گیگاهرتز یا دو 5 گیگاهرتز آنبرد) را برای بهترین کارایی بین گره و گیرنده به‌وجود آورد. دستگاه‌های دیگر سه بانده به خاطر پیمایش ایستای میان‌گره‌ای قربانی پدیده‌ گلوگاه می‌شوند و ظرفیت‌های شبکه‌ای آنها کاهش می‌یابد؛ در حالی که روتر Velop می‌تواند از توپولوژی‌های مختلف شبکه برای هم‌سطح‌سازی هر سه ارتباط رادیویی میان گره‌ای و دریافت‌کننده استفاده کند. Velop می‌تواند برای ارتباط‌های میان گره‌ای از کابل شبکه (اترنت) استفاده و از هر سه باند برای دریافت‌کننده‌ها در نقاط دوری چون زیرزمین و سوله‌ها استفاده کند.

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟