دیگر نگران تداخل امواج و کند شدن سرعت اینترنت نباشید
روتری مخصوص مناطق شلوغ و پر ترافیک امواج رادیویی
اگر در زمان اتصال دستگاه خود به شبکه وای‎فای متوجه شدید که چندین شبکه بی‎سیم دیگر نیز در منطقه تحت پوشش شما وجود دارد، احتمالا روتر Portal مناسب شما است. روتر Portal از یک فناوری استفاده می‎کند که به شما اجازه می‎دهد مستقل از نواحی شلوغ بهترین وضعیت دسترسی به اینترنت را داشته باشید.

در مناطق پرازدحام مثل ساختمان‎های آپارتمانی، ممکن است چندین کاربر برای دریافت سیگنال اینترنت به یک کانال و باند یکسان (یا باند 5 گیگاهرتز و یا باند به شدت شلوغ 2.4 گیگاهرتز) متصل شده باشند. فناوری به کار رفته در روتر Portal به شما اين امکان را می‎دهد که مستقل از نواحی شلوغ بهترین وضعیت دسترسی به اینترنت را داشته باشید.

روترها داده‎های خود را از طریق کانال‎های خاص و تحت طیف باندهای 5 و 2.4 گیگاهرتز ارسال می‎کنند. کانال‎های میانی معمولا رزرو شده هستند. در باند 5 گیگاهرتز، این کانال‎ها برای استفاده در رادار در نظر گرفته شده‎اند. از آنجا که روتر Portal می‎تواند به طور خودکار بین کانال‎های مختلف جابه‌جا شود، این امکان برای شما فراهم می‎شود که در صورت امکان از این کانال‎های میانی استفاده کنید و دیگر مشکل تداخل امواج با همسایگان را نداشته باشید.

یکی از مشکلات اصلی در زمان تداخل امواج کم شدن سرعت اتصال به اینترنت است، اما Portal اجازه نمی‎دهد سرعت اتصال به شبکه خانگی شما به دلیل ازدحام امواج کم شود. قیمت روتر Portal در حدود 180 دلار تعیین شده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟