تازه‌های شبکه شماره 187
سخت‌افزار مخابراتی جدید فیسبوک برای مراکز داده
شرکت فیسبوک از یک سوییچ فیبر نوری به نام «Voyager» برای شبکه‌های نوری فوق‌سریع رونمایی کرد. این سوییچ به طور خاص در شبکه‌های Open Packet DWDM به کار می‌رود و بخشی از پروژه توسعه سخت‌افزارهای TIP فیسبوک است.

این سوییچ اوپن‌سورس بوده و در اندازه رک‌های 1U طراحی شده است که ۱۲ درگاه QSFP28 و چهار درگاه لینک ارتباطی ۲۰۰ گیگابیت DWDM دارد. این سوییچ بخشی از هدف‌گذاری بزرگ فیسبوک برای طراحی سوییچ‌های با توان خروجی صد گیگابیتی است. شرکت‌های ثالث می‌توانند این سوییچ را به صورت ODM خریداری کنند و بر اساس فناوری‌های و امکانات آن، برای خود توسعه دهند و سفارشی‌سازی کنند.

مطلب پیشنهادی

ویژگی منحصر به فرد فیلم‌های 360 درجه فیسبوک

برای مثال، این سوییچ به پردازنده‌های پردازش سیگنال AC400 و مدارهای مجتمع خاص برنامه‌های کاربردی (ASIC) مجهز شده است. استفاده از این سویچ به شبکه‌ها اجازه می‌دهد از سرعت و پردازش بیشتری بهره ببرند؛ بدون اینکه درگیر توسعه فناوری‌های جدید شده یا به نصب و اجرای چندین دستگاه در زیرساخت فناوری اطلاعات خود نیاز داشته باشند. اپراتورهای مخابراتی مانند MTN مشتری سوییچ‌های فیسبوک هستند. پیش‌بینی می‌شود این سوییچ بازار ۵۰۰ میلیارد دلاری را هدف قرار داده باشد. فیسبوک از این سوییچ برای مصارف ویدیو و واقعیت مجازی در مراکز داده خود استفاده می‌کند.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال