در چهار سوی دنیا
علی‌بابا چهار مرکز داده جدید افتتاح می‌کند
«علی‌بابا» یک شرکت تجارت الکترونیک چینی است که فروش و خدمات پس از آن را به شکل «مصرف‌کننده به مصرف‌کننده»، «بنگاه به مصرف‌کننده» و «بنگاه به بنگاه» از طریق پورتال وب فراهم می‌کند. گروه علی‌بابا در زمینه‌هایی چون فروشگاه اینترنتی، سیستم خرده‌فروشی و رایانش ابری (Cloud) فعالیت می‌کند. اما این غول تجارت الکترونیک چینی اعلام کرده که در روزهای باقیمانده سال 2016، چهار دیتاسنتر خود را در چهار کشور راه‌اندازی می‌کند.

طبق اعلام موسسه علی‌بابا، این مراکزداده در آلمان، آسیای میانه، استرالیا و ژاپن راه‌اندازی می‌شوند. مرکز داده آلمانی واقع در فرانکفورت است که به صورت مشارکت با وودافون اجرا می‌شود. مرکزداده بعدی در سیدنی استرالیا و با یک تیم تخصصی کار خود را آغاز می‌کند. همچنین افتتاح سومین مرکز داده این موسسه در ژاپن و با مشارکت سافت‌بانک این کشور صورت می‌گیرد.

اما چهارمین مرکزداده علی‌بابا در شهر دبی و به عنوان اولین سرویس‌دهنده عمومی خدمات ابری در آسیای میانه راه‌اندازی می‌شود. به عقیده علی‌بابا، با توجه به تقاضای روز‌افزون کاربران و همچنین پیشرفت بالای «سرویس ابری» وبسایت این موسسه چینی در سال‌های اخیر، راه‌اندازی این چهار مرکزداده می‌تواند پاسخ‌گوی افزایش تقاضا برای ارائه خدمات محاسبات ابری ایمن و مقیاس‌پذیر در کسب‌و‌کارها و صنایع جهان باشد.

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز