تازه‌های شبکه شماره 185
روتر جدید مرکز داده بروکاد
شرکت «Brocade» روتر جدیدی به نام SLX9850 برای مصارف مراکز داده معرفی کرده است که طراحی کاملاً ماژولار دارد و می‌تواند در شبکه‌های 40G ،10G و 100G کار کند.

1606683296_1_0.gif

این روتر در پیکربندی ساده و پیش‌فرض می‌تواند تا ۲۳۰ ترابیت بر ثانیه اطلاعات را مدیریت کند و انتقال دهد. در دو اندازه چهار اسلات و هشت اسلات عرضه می‌شود و از درگاه‌های شبکه ۱۰، ۴۰ و ۱۰۰ گیگابیتی پشتیبانی می‌کند. طراحی ماژولار این روتر اجازه می‌دهد هر زمان بر اساس نیاز شبکه، ماژول جدیدی شامل انواع درگاه‌های شبکه و منبع تغذیه به روتر اصلی اضافه شود و به این ترتیب در تعداد درگاه یا ترافیک شبکه محدودیتی وجود نداشته باشد.

مطلب پیشنهادی

نوکیا رکورد اینترنت پر سرعت دنیا را شکست!
اینترنت ۵۲.۲ گیگابیتی در مجتمع‌های مسکونی

این روتر می‌تواند حداکثر چهار میلیون روتر دیگر درون‌شبکه‌ای را پشتیبانی کند و دو میلیون قانون سیاست‌گذاری برای آن تعریف شود. یکی از ویژگی‌های بارز این روتر مرکز داده، استفاده از سیستم‌عامل جدید مناسب برای محیط‌های مجازی‌سازی است. این روتر یک معماری پردازنده‌ای x86 با ماشین‌های مجازی دارد که اجازه می‌دهد نرم‌افزارها و برنامه‌های کاربردی در هر سطحی اجرا و قابل مدیریت و کنترل باشند. ابزارهای ارائه‌شده روی این سیستم‌عامل اجازه می‌دهند به صورت بی‌درنگ تمامی اجزای شبکه و برنامه‌های کاربردی گزارش‌گیری شده و به صورت آنلاین عیب‌یابی و از آن‌ها رفع عیب شود. شرکت برودکاد این روتر را اواخر امسال با قیمت چهار هزار دلار برای درگاه‌های ۱۰ گیگابیتی روانه بازار خواهد کرد. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟