اینترنت ۵۲.۲ گیگابیتی در مجتمع‌های مسکونی
نوکیا رکورد اینترنت پر سرعت دنیا را شکست!
شرکت مخابراتی نوکیا با همکاری شرکت مخابراتی باندپهن SK کره جنوبی رکورد ارایه اینترنت پرسرعت به منازل مسکونی و به‌خصوص مجتمع‌های مسکونی را شکستند. این دو شرکت با همکاری یکدیگر موفق شدند اینترنتی ۵۲.۲ گیگابیتی به درب منازل برسانند.

ارایه اینترنت پرسرعت به یک منزل مسکونی با ارایه اینترنت پرسرعت به تمام خانه‌های یک مجتمع مسکونی متفاوت است. در مجتمع‌های مسکونی نیاز است برای هر خانه یک کابل فیبر نوری پرسرعت کشیده شود و در ادامه نیز یک کابل فیبر نوری با پهنای‌باند مورد نیز و قابل پشتیبانی تمام منازل مسکونی آن مجتمع استفاده شود. شرکت نوکیا گزارش داده از عهده این امر برآمده و توانسته آزمایش‌های ارایه اینترنت پر سرعت ۵۲.۲ گیگابیتی برای هر منزل در یک مجتمع مسکونی را با موفقیت پشت سر بگذارد. 

نوکیا با همکاری شرکت مخابراتی باندپهن SK کره جنوبی توانسته است رکورد سرعت اینترنت در دنیا برای منازل مسکونی را پشت سر بگذارد. نوکیا می‌گوید در فناوری جدید تضمینی وجود ندارد تمامی منازل یک مجتمع مسکونی از اینترنت ۵۲ گیگابیتی بهره ببرند ولی این بستر فراهم است از اینترنتی در کلاس چند گیگابیتی استفاده کنند. 

نوکیا می‌گوید فناوری‌های جدیدی به کار گرفته است تا بتوان متدهای مختلفی از افزایش سرعت انتقال اطلاعات روی کابل‌های فیبر نوری را تنها روی یک کابل و خط ارتباطی پیاده‌سازی کنند. فناوری جدید نوکیا به شرکت‌های مخابراتی و ارایه‌دهنده سرویس اینترنت کمک می‌کند به ثروت عظیمی دست پیدا کنند چون روی همان کابل فیبر نوری عرضه شده قدیمی می‌توانند سرویس‌ها و سرعت‌های اینترنت جدید چند گیگابیتی عرضه کنند. 

دستیابی به این سرعت اینترنت در کره جنوبی به خاطر برنامه‌ها و اهداف بلندپایه دولت این کشور برای سال ۲۰۲۰ است. کره جنوبی قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ پهنای باند ده گیگابیت برای هر خانه مسکونی فراهم کند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟