وای‌فای مش به جای یک وای‌فای متمرکز و قدرتمند
روتر Google WiFi معرفی شد: کوچک و زیبا برای پوشش کل خانه
از یک ماه پیش مشخص شده بود در مراسم امشب گوگل شاهد یک روتر جدید خواهیم بود. گوگل این روتر را با نام Google WiFi عرضه کرد که پیش از هر چیز طراحی زیبا و کوچک‌اش چشم‌نواز است.

این اولین روتر گوگل نیست ولی چرا این‌قدر مهم است و از یک ماه پیش سروصدا به‌پا کرده است؟ چون اولین روتر وای‌فای خود ساخت گوگل است. روترهای قبلی از جمله OneHub را شرکت‌هایی مانند ایسوس و تی‌پی‌لینک ساخته بودند. گوگل در مراسم امشب نشان داد فقط محصولات جدید رونمایی نمی‌کند بلکه می‌خواهد استراتژی جدیدی هم رونمایی کند و آن ساخت سخت‌افزارهای اختصاصی توسط خودش است. 

به هر حال روتر جدید گوگل ساخت خود این شرکت است و دیگر با مشارکت شرکت سازنده روتر ثالثی وارد بازار نمی‌شود. روتر جدید گوگل به جای اینکه بزرگ، زشت ولی قدرتمند باشد و نیاز باشد در مرکز یک خانه قرار بگیرد؛ کوچک و زیبا شده است و می‌تواند در یک سیستم وای‌فای مش کار کند. یعنی شما می‌توانید به راحتی چندین روتر وای‌فای گوگل را با یکدیگر تنظیم کرده و در بخش‌های مختلف خانه قرار دهید تا بالاترین سیگنال و پوشش‌دهی یک شبکه وای‌فای را به دست بیاورید. 

روتر جدید گوگل با قیمت ارزان ۱۲۹ دلار وارد بازار خواهد شد ولی بسته‌های سه‌تایی این روتر با قیمت ۲۹۹ دلار عرضه می‌شود. گوگل توصیه می‌کند کاربرانی که خانه‌های بزرگی با متراژ ۱۵۰۰ مترمربع به بالا دارند؛ حتما بسته سه تایی روتر گوگل را انتخاب کنند تا کل خانه پوشش داده شود. 

روتر جدید گوگل دایره‌ای و سفید رنگ و تخت است. یک نوار دایره‌ای LED در محیط این دایره قرار گرفته است و درگاه‌های ارتباطی شامل یک درگاه شبکه اترنت، یک درگاه WAN یک گیگابایت اینترنت و یک درگاه USB-C در زیر دستگاه قرار گرفته‌اند. روتر گوگل اولین روتری است که از درگاه USB-C استفاده می‌کند. 

گوگل در مراسم امشب درباره مشخصات فنی مانند پردازنده و حافظه رم، آنتن‌ها، سرعت، استاندارد و فناوری‌های جدید این روتر صحبت زیادی نکرده است ولی به‌زودی می‌فهمیم اولین روتر ساخت خود گوگل چه مشخصاتی دارد و در رقابت با بزرگان بازار چه شرایطی خواهد داشت. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟