آینده صنعت روترهای وای‎فای به چه سمتی خواهد رفت؟
چرا راه‌کار وای‌فای مش نجات‌دهنده خانه‌های هوشمند است؟
صنعت روترهای بی‎سیم یک بازار در حال رشد را پدید آورده است که انتظار ميرود با افزایش روزافزون کاربران متصل به آن ارزشی چند میلیارد دلاری را به دست آورد. به همین دلیل این فناوری پیشرفت قابل ملاحظه‎ای را از زمان عرضه اولیه خود شاهد بوده است. برای جلوگیری از مشکلات به وجود آمده از جمله نقاط کور دریافت سیگنال و بار بیش از اندازه روی ترافیک شبکه‎ها که در اثر افزایش مصرف داده و دستگاه‎های متصل به شبکه به‌وجود می‎آید شرکت‎هایی مثل Eero و Luma با ساخت روترهایی که می‎توانند به راحتی از چند دستگاه به طور همزمان تغذیه کنند تلاش می‎کنند تا این مشکلات را به حداقل رسانده و شیوه جدیدی از ارتباطات شبکه وای‎فای را به ما معرفی کنند.

امروزه بیش از هر زمانی گجت‎هایی (مثل انواع چراغ ها و ابزار کنترل دما) به بازار معرفی می‎شوند که برای کار یکپارچه و هماهنگ با یک دیگر به طور مستقیم به روترهای خانگی متکی هستند. با این اوصاف اگر روتر فعلی شما قابلیت مدیریت و انجام این وظایف را نداشته باشد، ممکن است با افزایش تعداد دستگاه‎های متصل به آن به سادگی شبکه شما دچار اختلال شده و یا سرعت اتصال به آن به شدت دچار نوسان شود.

مطلب پیشنهادی

راهنمای استفاده از وای‌فای همراه اول
فقط کافی است همراه اولی باشید!

Eero نام یک شرکت تولیدکننده تجهيزات وای‎فای است که اخیرا با ساخت یک شبکه زنجيره‎ای با استفاده از چند اکسس پوینت مختلف توانسته 50 میلیون دلار سرمایه تولید کند. این سیستم تمام محیط یک خانه را تحت پوشش قرار داده و امکان دسترسی به اینترنت را با قدرت و اطمینان بیشتری در اختیار شما قرار می‎دهد.

موسس و مدیر عامل Eero، نیک ویور در مصاحبه اخیر خود با CNBC گفت: «در روش‎های سنتی، اتصالات وای‎فای به قدری بد صورت می‎گرفت که مردم مجبور بودند محصولات حرفه‎ای خود را تنها به این دلیل که نمی‎شد آنها را در محل مورد نظر خود قرار دهند تعویض کنند. و این مشکلی بود که مربوط به خود فناوری وای‎فای می‎شد.» ویور در ادامه می‎گوید: «وای‎فای  یک ابزار کاربردی مربوط به قرن بیست و یکم است و امروزه داشتن آن به همان اندازه که وجود برق و آب برای یک خانه اهمیت دارد لازم است.»

افزایش فزاینده تبادل داده موبایل و ازدیاد گجت‎هایی که رونق فراوانی به بازار روتر داده است باعث شده تا طبق تحقيقات انجام گرفته توسط گرند ویو تخمین زده شود که تا سال 2020 ارزش آن به 41 میلیارد دلار برسد. این شرکت می‎گوید نیاز به دسترسی به اینترنت پر سرعت تغییرات بزرگی را در این صنعت به وجود خواهد آورد که نتیجه آن رسیدن به فناوری وای‎فای پیشرفته خواهد بود.

همچنان که شرکت‎ها به ساخت دستگاه‎های هوشمند ادامه می‎دهند، محدودیت پهنای باند شبکه‎های وای‎فای نیز افزایش پیدا می‎کند و راهکار کنونی استفاده از یک روتر تک پاسخگوی این افزایش بار اضافی نخواهد بود. در این شرایط لازم است تا سیستم‎های وای‎فای به شکلی تقویت شوند تا بتوانند در یک محیط خانگی سرعت بیشتر و محدوده تحت پوشش گسترده‎تری را به کاربران ارائه کنند.

به جای استفاده از یک دستگاه گسترش دهنده سیگنال و یا یک ابزار تکرار کننده معمولی، Eero تمام این دستگاه‎ها و تجهيزات مورد نیاز را در یک مجموعه گردآوری کرده تا یک سیستم کارآمد که به سادگی قابل استفاده است را توليد کند. ویور می‎گوید: «بافرینگ و تنظیمات دشوار و خسته کننده مشکلاتی هستند که این روزها هر خانه‎ای با آن درگیر است که می‎توان با چند راه حل ساده آن را برطرف کرد و گزینه‎هایی مثل به اشتراک گذاری کلمات عبور شبکه از طریق پیامک یا ای‎میل، کنترل مدت زمان استفاده کودکان از اینترنت و حتی یک پشتیبانی قدرتمند برای مشتريان را نیز به آن اضافه کرد.»

ویور اضافه می‎کند: «شما نمی‎توانید یک روتر را در مركز دفتر کار خود قرار دهید و انتظار داشته باشید که به طور همزمان 100 کارمند بتوانند از آن استفاده کنند. Eero به گونه‎ای برنامه ریزی شده است تا تمام گوشه و کنار هر اتاقی را بدون افت سرعت اتصال تحت پوشش قرار دهد و یک شبکه وای‎فای قابل اطمینان تمام مدت را در اختیار شما قرار دهد.»

یکی از متخصصان راه اندازی کسب و کارهای خرد و از همکاران رسانه CNBC به نام کارول روث معتقد است علی‎رغم فرصت‎های ایجاد شده توسط Eero، بازار استارت آپ‎های تولید كننده محصولات این چنینی با خطرات زیادی مواجه هستند زیرا تعداد شرکت‎هایی که به مقوله تجهيزات هوشمند سازی خانگی می‎پردازند به سرعت در حال زیاد شدن است.

او می‎گوید: «در ابتدای کار این شرکت‎های نوپا باید منابع و انرژی خود را صرف معرفی و آموزش مصرف كننده در مورد یک محصول کنند و اغلب بعد از این که این آموزش‎ها به اتمام رسید و بازار این محصولات را پذیرفت، یک شرکت بزرگتر و شناخته شده‎تر پیدا می‎شود که با ارائه یک محصول قدرتمندتر تمام اهداف این شرکت نوظهور را نقش بر آب می‎کند.»

این محصول هوشمند Eero برای یک دستگاه تک 199 و برای مجموعه سه تایی آن 499 دلار قیمت گذاری شده است. Luma نیز بسته خود را که از 3 دستگاه تشکیل شده است به قیمت 399 دلار به فروش می‎رساند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟