تازه‌های شبکه شماره 184
دانگلی پرسرعت برای کامپیوترهای دسکتاپ
یکی از نیازهای کنونی بازار شبکه‌های خانگی، دانگل‌های پرسرعتی است که بتوانند به کامپیوترهای خانگی متصل شوند. شرکت «ترندنت» نیز یک دانگل در رده AC1900 با درگاه ارتباطی USB معرفی کرد.

1606683296_1_0.gif

TEW-809UB، کارت شبکه‌ای دوبانده و قابل حمل بوده و برای نصب روی کامپیوترهای خانگی مناسب است، اما می‌توان برای به‌روزرسانی کارت شبکه نوت‌بوک نیز از آن استفاده کرد. این دانگل چهار آنتن خارجی جداشدنی دارد که به فناوری Beamforming مجهز هستند تا بیشترین محدوده پوشش‌دهی را داشته باشند. این دانگل وای‌فای روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعت حداکثری و بسیار خوب ۶۰۰ مگابیتی و روی فرکانس پنج گیگاهرتز، سرعتی ۱۳۰۰ مگابیتی به نمایش می‌گذارد.

مطلب پیشنهادی

افتتاح خط تولید سوییچ‌های ده‌گیگابیتی ترندنت

بنابراین، در مجموع سرعت انتقال اطلاعات با این دانگل ۱۹۰۰ مگابیت بر ثانیه است. این دانگل را می‌توانید روی سیستم‌عامل‌های مک و ویندوز نصب کنید. همچنین از طریق کابل به درگاه‌های USB مختلفی مانند  Micro-USB ،USB 3.0 و Type-C متصل می‌شود. قابلیت حمل آسان TEW-809UB به کاربران اجازه می‌دهد برای چندین دستگاه از آن استفاده کنند و با کلید WPS به طور امن با هر اکسس‌پوینت یا روتر بی‌سیم ارتباط داشته باشند. شرکت ترندنت این دانگل را با قیمت ۱۱۰ دلار وارد بازار کرده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟