یک تغییر کوچک می‌تواند تاثیرات بزرگی ایجاد کند
بهبود سیگنال روتر وای‌فای با یک تغییر چند سانتی‌متری
صحبت از بهبود سیگنال روتر وای‌فای که می‌شود، همه فکر می‌کنند باید راه‌کارهای پیچیده‌ای به کار بسته شود. اما هرگز فکر می‌کردید که اگر روتر را چند سانتی‌متر جابه‌جا کنید می‌توانید سیگنال دریافتی را بهبود ببخشید؟!

به عنوان یک قانون کلی، اغلب فناوری‌ها از آنچه به نظر می‌رسند پیچیده‌تراند. مثلا همین روتر وای‌فای‌تان می‌تواند نسبت به نقشه زمین خانه‌تان نقاطی تاریک با گیرندگی ضعیف ایجاد کند. شما می‌توانید به سادگی و با جابه جا کردن روتر، این نقاط را کم کنید.

دلیل پشت این رویداد به تئوری‌های پیچیده الکترومغناطیس باز می‌گردد، اما جان کلام این است که وقتی جایی برای قرار دادن روترتان انتخاب می‌کنید، سیگنال در اتاق‌های خانه‌تان در جهات مختلف گردش می‌کند، اما سرانجام به شکل یک الگوی تکرارشونده، خیلی شبیه سطح یک دریاچه در‌می‌آیند. اگر یکی از دستگاه‌های مانند تلویزیون یا کامپیوتر مدام سیگنال ضعیفی دارد، می‌توانید موقعیت روتر را عوض کنید. این کار سبب می‌شود تا سیگنال به شکلی متفاوت منتشر شده و این نقاط تاریک را تغییر دهد.

اگر کنجکاوید که این پدیده چطور کار می‌کند، اپلیکیشنی ساخته شده که به شما این امکان را می‌دهد تا سیگنال وای‌فای را در خانه‌تان شبیه‌سازی کنید و ببینید این نقاط تاریک کجاها ظاهر می‌شوند. با اینکه ‌شما به دلیل پیچیدگی چگونگی ظهور این نقاط تاریک لزوما قادر به کنترل آن‌ها نیستید اما حداقل درخواهید یافت که چرا تغییراتی کوچک می‌توانند نقش بزرگی روی نوسان قدرت سیگنال داشته باشند.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: