تازه‌های شبکه شماره ۱۸۳
اکسس‌پوینت دیواری فوق‌العاده سریع مناسب بیمارستان‌ها
شرکت تی‌پی‌لینک از دو اکسس‌پوینت دیواری AC برای کسب‌وکارهای SMB و محیط‌های کامپوس مانند مدرسه‌ها، بیمارستان‌ها، رستوران‌ها و هتل‌ها رونمایی کرد.

مدل اول، EAP330 در رده AC1900 فعالیت می‌کند و روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعت ۶۰۰ مگابیتی و روی فرکانس پنج گیگاهرتز سرعت ۱۳۰۰ مگابیتی را به نمایش می‌گذارد. این اکسس‌پوینت به دو درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی مجهز است و فقط ۱۴ وات مصرف برق دارد. دو آنتن داخلی با قدرت‌های شش و هفت دسی‌بل و اندازه کوچک، از دیگر مشخصات این محصول هستند.

مطلب پیشنهادی

روتر توسعه‌دهنده پرقدرتی با سرعت ۱۳۰۰ مگابیت

چون این اکسس‌پوینت برای مصارف SMB طراحی شده است، تمامی ویژگی‌ها و امکانات مورد نیاز این رده کسب‌وکاری از جمله قابلیت‌های امنیتی و سیگنال‌دهی قوی و مطمئن را دارد. قیمت این محصول ۲۰۰ دلار اعلام شده است. مدل دوم اکسس‌پوینت دیواری جدید تی‌پی‌لینک، EAP320 نام دارد و در رده AC1200 برای کسب‌وکارها یا محیط‌های کوچک‌تر است. حداکثر سرعت در این اکسس‌پوینت برای فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز برابر ۳۰۰ مگابیت و برای فرکانس بیش از پنج گیگاهرتز ۸۶۷ مگابیت است. قیمت این محصول نیز ۱۵۰ دلار است. تی‌پی‌لینک می‌گوید که این محصولات مجهز به انواع فناوری‌های قدرت‌دهی و تضمین کیفیت سیگنال‌های مانند Beamforming هستند تا کسب‌وکارها از بابت سیگنال‌دهی خوب یا قطعی اینترنت و شبکه مطمئن باشند.

 انواع روش‌های دسترسی دستگاه‌های میهمان تعریف شده است و سیستم‌های احراز هویت کمک می‌کنند امنیت شبکه‌های وای‌فای تأمین شود. 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال