تازه های شبکه شماره ۱۸۳
به‌روزرسانی ایستگاه‌های کاری Z240 اچ‌پی
این شرکت معروف سازنده سرور در ماه جولای، نسل سوم ایستگاه کاری ایستاده معروف Z24 را برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط معرفی کرد.

مهم‌ترین تغییرات ایستگاه کاری جدید، افزوده شدن اسلات مجتمع‌شده M.2 برای کارهای توسعه و افزایش کانکتورها در کنار پشتیبانی از ۶۴ گیگابایت حافظه رم و البته پشتیبانی از سرعت کلاک پردازنده ۴.۲ گیگاهرتز است. Z24 جدید مجهز به پردازنده‌های اینتل Core i7-6700K است که در مقایسه با مدل پیشین، ۱۳ درصد کارایی بیشتری دارند.

مطلب پیشنهادی

بزرگ‌ترین درایو SSD برای مراکز داده و شبکه‌های گسترده

این پردازنده‌ از هشت مگابایت حافظه نهان استفاده کرده و با سرعت چهار گیگاهرتز کار می‌کند که با اورکلاک به مرز ۴.۲ گیگاهرتز می‌رسد. همچنین کارت گرافیک HD Graphics 530 با این پردازنده مجتمع شده است. ایستگاه کاری جدید می‌تواند نسخه‌هایی از سیستم‌عامل‌های ویندوز ۷، ویندوز ۱۰ و لینوکس را اجرا کند. ضمن اینکه می‌توان از آخرین کارت‌های گرافیک دو شرکت معروف انویدیا یا ای‌ام‌دی استفاده کرد که مجهز به دو درایو اختیاری HP Z Turbo PCIe SSD برای افزایش سرعت آپ‌تایم و قدرت محاسباتی هستند.

به گفته اچ‌پی تمام قطعات استفاده‌شده در Z24 دارای گواهی‌نامه ISV هستند؛ به این معنی که با آخرین نسخه‌های نرم‌افزاری حرفه‌ای تست و تأیید شده‌اند. به گفته اچ‌پی تغییرات جدید بر اساس نیازها و بازخوردهایی بوده که از مشتریان دریافت کرده است. قیمت نسل سوم Z24 حدود ۹۰۰ دلار اعلام شده است.

برچسب: