تازه‌های شبکه شماره ۱۸۳
بزرگ‌ترین درایو SSD برای مراکز داده و شبکه‌های گسترده
در چند سال اخیر بازار درایوهای SSD حرفه‌ای برای مصارف مراکز داده، شبکه‌های بسیار بزرگ سازمانی و سیستم‌های ذخیره‌سازی با مقیاس بزرگ حسابی داغ شده است و شرکت‌ها در رقابت تنگاتنگی برای ارائه محصولات بهتر هستند.

سامسونگ یکی از بزرگان این بازار است که چندی پیش پرحجم‌ترین درایو SSD مناسب کسب‌وکارهای اینترپرایز را معرفی کرد و اکنون این درایو وارد بازار شده است که می‌توانید با قیمت ۱۰ هزار دلار آن را تهیه کنید. PM1633a حدود ۱۵.۳۶ ترابایت حجم دارد و مبتنی بر رابط‌های SAS با سرعت ۱۲ گیگابیت بر ثانیه است. سامسونگ در این درایو ۲.۵ اینچی از چیپ‌ست‌های حافظه پرسرعت TLC 3D V-NAND با حجم ۲۵۶ گیگابیت استفاده کرده است که اواخر سال گذشته معرفی شدند و آخرین نسل از فناوری‌های ذخیره‌سازی سریع مبتنی بر حافظه‌های فلش هستند. سرعت خواندن و نوشتن روی این درایو ۲۰۰ هزار و ۳۲ هزار ورودی در هر ثانیه (IOPS) است که تقریباً برابر ۱۲۰۰ مگابیت بر ثانیه می‌شود. 

مطلب پیشنهادی

سیگیت درایو جامد ۶۰ ترابایتی معرفی کرد
رقابت سیگیت با سامسونگ در بازار SSDها

این سرعت انتقال اطلاعات به‌خوبی نشان می‌دهد که این درایو برای مصارف خانگی و اداری نیست و سامسونگ فقط با هدف استفاده در مصارف اینترپرایز آن را روانه بازار کرده است. مراکز داده و سیستم‌های ذخیره‌سازی گسترده با استفاده از این درایو می‌توانند در مقایسه با گذشته به حجم بسیار بیشتری در ابعاد کوچک‌تری دسترسی پیدا کنند و به جای استفاده از چندین درایو روی یک سرور، از این طریق در مصرف انرژی به طرز گسترده‌ای صرفه‌جویی کنند. سامسونگ یک مدل هفت ترابیت نیز از این درایو SSD با قیمت شش هزار دلار وارد بازار کرده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟