تازه‌های شبکه شماره 182
نخستین دانگل WiGig شرکت ایسر
نخستین بار در نمایشگاه CES امسال، شرکت «تی‌پی‌لینک» از اولین روتر مبتنی بر استاندارد 802.11ad یا همان WiGig رونمایی کرد. این استاندارد برای ارتباط بی‌سیم فوق سریع دستگاه‌ها در فاصله نزدیک به هم - در حد یک اتاق- استفاده می‌شود.اکنون، شرکت «ایسر» در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۶ چندین مدل نوت‌بوک و یک دانگل شبکه WiGig را معرفی کرد.

این دانگل به نام «ProDock» برای کاربران شبکه وای‌فای خانگی فراهم می‌کند و دستگاه‌های مجهز به استاندارد WiGig می‌توانند به آن متصل شوند و با سرعت بیشتری در مقایسه با وای‌فای تبادل اطلاعات داشته باشند. برای نمونه، سری نوت‌بوک‌های جدید ایسر با نام TravelMate P می‌توانند به این دانگل متصل شوند. در پنل پشتی خود دو درگاه USB 3.0، یک درگاه HDMI، یک درگاه DP، یک درگاه VGA و یک درگاه اترنت یک گیگابیت دارد.

مطلب پیشنهادی

آنتن لپ‌تاپی که وای‌فای، بلوتوث، وای‌گیگ، جی‌پی‌اس و LTE است!
دانشمندان دانشگاه بیرمنگام یک آنتن SAT را در یک فضای بسیار کوچک تولید کردند

همچنین، در پنل راست یک درگاه USB 3.0، یک درگاه USB-C و جک هدست دیده می‌شود. به گفته ایسر، این محصول از حداکثر سرعت ۴.۶ گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی کرده و چندین کاربر به طور هم‌زمان می‌توانند متصل باشند و تبادل اطلاعات کنند. این محصول از استاندارد معروف 802.11ac وای‌فای نیز پشتیبانی می‌کند و دستگاه‌ها می‌توانند هم‌زمان از هر دو استاندارد بهره ببرند. ایسر قیمت این محصول را هنوز اعلام نکرده است، اما به احتمال زیاد حدود ۲۷۰ دلار خواهد بود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟