روتر MU-MIMO جدیدی در رده AC2600
شرکت Amped روتر ATHENA AC2600 معرفی شده در سال 2015 خود را به‌روزرسانی کرد و روتر پر قدرت جدید ATHENA-R2 را در رده AC2600 و با فناوری MU-MIMO Advanced معرفی کرد.

 روتر جدید با یک پردازنده چهار هسته‌ای کار می‌کند و از 4 آنتن خارجی پرقدرت نیز بهره می‌برد. براساس اطلاعات منتشر شده، این روتر از کانال رادیویی 160 گیگاهرتز و شبیه‌سازی چهار کاربر MU-MIMO (به جای سه کاربر معمول) پشتیبانی می‌کند و سخت‌افزاری مشابه روتر R7000 نت‌گیر دارد. حداکثر سرعت انتقال اطلاعات روی فرکانس 5 گیگاهرتز برابر با 1730 مگابیت و روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز برابر با 900 مگابیت است و از چهار درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی، یک درگاه WAN یک گیگابیتی، یک درگاه USB 2.0 و یک درگاه USB 3.0 برخوردار است. یکی از مزیت‌های این روتر، استفاده از 16 آمپلی‌فایر (هشت آمپلی‌فایر برای دریافت و هشت آمپلی‌فایر برای ارسال) است.

شرکت Amped مدعی است با استفاده از 4 آنتن خارجی و این 16 آمپلی‌فایر، این دستگاه فضایی به وسعت 15 هزار مترمربع را پوشش می‌دهد که یک فضای بسیار بزرگ است. قیمت نهایی این روتر 240 دلار اعلام شده است. در کنار این روتر شاخص، شرکت Amped یک روتر توسعه‌دهنده نیز با فناوری MU-MIMO معرفی کرده است. این محصول به نام تجاری ATHENA-EX و با قیمت 220 دلار وارد بازار خواهد شد. ATHENA-EX نیز یک روتر در رده AC2600 است و از مشخصات سخت‌افزاری و طراحی بسیار نزدیک به روتر ATHENA-R2 سود می‌برد. سازنده این روترها می‌گوید خریداران محصولاتش افرادی هستند که بازی‌های آنلاین انجام می‌دهند، یا به‌طور دائم نیازمند استریم ویدیو و صوت روی تلویزیون یا دستگاه‌های ذخیره‌سازی هستند.

===========================

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟