عرضه اولین روتر دی‌لینک مجهز به MU-MIMO
شرکت دی‌لینک در سال 2015 بهترین روتر دنیا را به نام DIR-890L/R عرضه کرد ولی یک عیب بزرگ داشت و آن عدم پشتیبانی از فناوری MU-MIMO بود.

 این فناوری سرعت انتقال اطلاعات را روی کانال‌های رادیویی تا 80 درصد افزایش می‌دهد و امکان ارسال/دریافت همزمان اطلاعات را توسط چندین دستگاه وروی چندین کانال فراهم می‌کند. این شرکت ورود به سال 2016 مدلی از همین روتر مجهز به MU-MIMO را رونمایی کرد. DIR-885L/R یک روتر در رده AC3150 است که از چهار آنتن خارجی بهره می‌برد اما به لطف فناوری جدیدی که دارد می‌تواند روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز سرعت فوق‌العاده 1000 مگابیتی و روی فرکانس 5 گیگاهرتز سرعت درخشان 2165 مگابیتی را به نمایش بگذارد. 

بدون استفاده از MU-MIMO نیاز به تعداد آنتن‌های بیشتر و استفاده از دو کانال فرکانسی 5 گیگاهرتز برای رسیدن به مرز سرعت 3200 مگابیت بود. پردازنده این روتر از شرکت برودکام با سرعت 1.4 گیگاهرتز است. درگاه‌های ارتباطی این محصول شامل یک درگاه WAN، چهار درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی، یک درگاه USB 3.0 در کنار کلیدهای ریست، خاموش/روشن، WPS و کلید مخصوص تغییر مود روتر/توسعه‌دهنده دستگاه است.

دی‌لینک می‌گوید روتر جدید از فریم‌ویر مدیریتی اوپن‌سورس DD-WRT پشتیبانی می‌کند و با استفاده از فناوری Broadcom's Smart Connect  کلاینت‌ها به‌طور خودکار روی کانال‌های خلوت‌تر با بار ترافیکی کمتر هدایت و تنظیم می‌شوند. دی‌لینک مشخصات سخت‌افزاری جزئی‌تری از روتر خود را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است؛ قیمت اعلام‌شده برای این روتر 280 دلار است.

===========================

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟