مادربوردی برای شبکه‌های 10 گیگابیت
پیش‌بینی می‌شد به‌زودی چیپ‌ست شبکه‌های10 گیگابیت روی مادربوردهای پی‌سی‌ها جا خوش کند. شرکت ASRock پیش‌دستی کرده و نخستین مادربورد 10 گیگابیت را معرفی کرد.

پیش‌بینی می‌شد به‌زودی چیپ‌ست شبکه‌های10 گیگابیت روی مادربوردهای پی‌سی‌ها جا خوش کند. شرکت ASRock پیش‌دستی کرده و نخستین مادربورد 10 گیگابیت را معرفی کرد. X99 WS-E/10G از استاندارد 10GBase-T پشتیبانی می‌کند و دو درگاه شبکه اترنت 10 گیگابیتی دارد. روی این مادربورد چیپ‌ست Intel X540-BT2 استفاده شده است. این چیپ‌ست علاوه بر دو درگاه اترنت 10 گیگابیتی، دو درگاه شبکه یک گیگابیتی نیز دارد و می‌تواند از چهار شکاف توسعه PCIe با سرعت x16 برای پهنای باند بیش‌تر استفاده کند.

این مادربورد که برای سیستم‌های سرور و ایستگاه کاری مناسب است و امکان اتصال چند سوییچ‌ و ذخیره‌ساز 10 گیگابیت را فراهم می‌کند، مبتنی‌بر ویندوز سرور 2012 R2 نسخه 64 بیتی است و از پردازنده‌های پرقدرت Core i7 و E5-1600/2600 v3 اینتل روی سوکت LGA 2011-3 و تعداد 18 هسته و 160 وات انرژی مصرفی پشتیبانی می‌کند. حداکثر حافظه رم DDR4 قابل استفاده 128 گیگابایت است و 7 شکاف توسعه PCIe 3.0 دارد. این شکاف‌های توسعه می‌توانند روی 4-Way SLR و 4-Way CrossFireX تنظیم شوند.

امکانات ارتباطی این مادربورد سرور، دوازده درگاه SATA 3، یک درگاه eSATA، یک درگاه SATA Express، یک درگاه M2 و یک درگاه SATA DOM در کنار هشت درگاه USB 3.0، هشت درگاه USB 2.0 و یک درگاه USB DOM است. هیت‌سینک استفاده شده برای این مادربورد XXLAluminim Alloy است. قیمت این محصول هنوز اعلام نشده است. 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال