با این 19 مکان اینترنت برای ذخیره‌سازی اطلاعات‌تان آشنا شوید!
معرفی سرویس‌های کلاود ذخیره‌سازی آنلاین رایگان (بخش پایانی)
در دو بخش قبلی به معرفی تعدادی از سرویس‌های ذخیره‌ساز رایگان و دلایلی که برای استفاده از آن‌ها وجود دارد، پرداختیم. در بخش پایانی این مجموعه تعداد دیگری از این سرویس‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. البته لازم به توضیح است هر روزه بر تعدد سرویس‌های ذخیره‌ساز آنلاین افزوده شده و هریک از آن‌ها بسته به توان مالی که در اختیار دارند، ویژگی‌های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. ما در این سه قسمت سعی کردیم، سرویس‌هایی که رایگان، قدرتمند و شناخته شده هستند را به شما معرفی کنیم.

15. OneDrive

فضای ارائه شده: 15 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان

 وان‌درایو که در گذشته به‌نام SkyDrive نامیده می‌شد، 15 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این میزان فضا با پرداخت 2 دلار در ماه به 100 گیگابایت افزایش پیدا می‌کند و در صورت پرداخت 7 دلار در ماه به یک ترابایت خواهد رسید. البته مایکروسافت گزینه‌های دیگری را نیز برای افزایش فضای ذخیره‌سازی در نظر گرفته است، به‌طوری که با پیشنهاد وان‌درایو به دوستان‌تان 5 گیگابایت فضای بیشتر دریافت خواهید کرد یا اگر اقدام به پشتیبان‌گیری از تصاویر دوربین دیجیتال خود روی وان‌درایو نمایید، 15 گیگابایت فضای بیشتر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اطلاعات بیشتر درباره OneDrive

16. pCloud

فضای ارائه شده: 20 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان

pCloud در ابتدا به‌مصرف‌کنندگان 10 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان ارائه می‌دهد، اما به کاربران این توانایی را می‌دهد تا این میزان فضا را به 20 گیگابایت افزایش دهند. البته به‌شرطی که pcloud را به دوستان‌شان معرفی کنند. البته کاربران برای دریافت فضای بیشتر در ازای پرداخت 4 دلار در ماه به 500 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی یا در ازای پرداخت 8 دلار در ماه به 1 ترابایت فضای ذخیره‌سازی دسترسی خواهند داشت. pCloud در سال 2013 آغاز به کار کرد و در کشور سوئیس مستقر است.

اطلاعات بیشتر درباره pCloud

17. SpiderOak

فضای ارائه شده: 2 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان

SpiderOak خودش را یک سرویس ذخیره‌ساز رایگان که داده‌های مصرف‌کننده را به شیوه رمزنگاری شده و نه در قالب یک محتوای متنی ساده ذخیره‌سازی می‌کند، معرفی کرده است. کاربران برای دسترسی به 30 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی لازم است 7 دلار در ماه و برای دسترسی به یک ترابایت فضای ذخیره‌سازی لازم است 12 دلار در ماه پرداخت کنند.

اطلاعات بیشتر درباره SpiderOak

18. StreamNation

فضای ارائه شده: 20 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان

 StreamNation سرویسی است که برای ذخیره‌سازی تصاویر، فیلم‌های طولانی و ویدئوها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سرویس همچنین با ویژگی به‌اشتراک‌گذاری و دسترسی آفلاین به رسانه به شرط پرداخت هزینه آن (به‌طوری که امکان مشاهده محتوای چندرسانه‌‌ای را در هوایپما امکان‌پذیر می‌سازد.) در اختیار کاربران قرار دارد. این سرویس در حالت استاندارد خود همراه با 20 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد، البته اگر کاربران این سرویس را به دوستان خود معرفی کرده یا این شرکت را در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی مورد حمایت قرار دهند، به حجم بیشتری از ذخیره‌سازی دسترسی خواهند داشت. کاربران همچنین در ازای پرداخت 4 دلار در ماه به 100 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی و در ازای پرداخت 14 دلار در ماه به 1 ترابایت فضای ذخیره‌سازی دسترسی خواهند داشت. البته کاربران اگر به‌جای آن‌که سرویس خود را سالیانه شارژ کنند، آن‌را ماه به ماه شارژ کنند این مبلغ یک دلار، یک دلار افزایش پیدا می‌کند.

اطلاعات بیشتر درباره StreamNation

19. Syncplicity

فضای ارائه شده: 10 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان

Syncplicity با ویژگی همگام‌سازی و به‌اشتراک‌گذاری سازمانی فایل‌ها که به معنای یک بسته کامل از خدمات است در اختیار کاربران قرار دارد. البته این سرویس یک طرح شخصی را نیز ارائه می‌کند که 10 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان را به‌همراه دیگر برنامه‌هایی که در ارتباط با مدل‌های تجاری مورد استفاده قرار گرفته و در ازای پرداخت 60 دلار در ماه 300 گیگابایت، به‌علاوه 5 گیگابایت به ازای هر کاربر را ارائه می‌کند، در دسترس کاربران قرار دارد.

 اطلاعات بیشتر درباره syncplicity

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟