15 مرداد 1396
بررسی تخصصی سرور HPE ProLiant ML30 Gen9
آیا شعبه یا دفاتر راه دور شما به سروری نیاز دارند که دسترس‌پذیر و قابل ارتقا باشند تا نیازهایی که در نتیجه تغییر کسب وکار خود دارید را برآورده کنند؟سرور HPE PriLiant ML30 Gen9 یک سرور ایستاده و تک پردازنده است که با هزینه‌ای کم قابل تهیه بوده و در عین حال دارای کارایی بالاست و مطابق با نیازهای رشد تجارت شما، توسعه می‌یابد. در نتیجه برای کسب و کارهای کوچک و دفاتر و شعبات راه دور بسیار مناسب است. این سرور اچ پی اولین سروری است که بعد از تفکیک HP به دوشرکت، توسط HPE ارایه شده و جایگزین سرور ML3 10 G8 v2 است. اما ویژگی‌های نوآورانه آن مدیریت ساده، بهبود ابزار ذخیره‌سازی و صرفه‌جویی بیشتر در انرژی است که کاهش TCO را نتیجه می‌شود، ویدئوی بررسی اجمالی این سرور اچ پی نیز در انتهای مقاله آمده است.

آیا شعبه یا دفاتر راه دور شما به سروری نیاز دارند که دسترس‌پذیر و قابل ارتقا باشند تا نیازهایی که در نتیجه تغییر کسب وکار خود دارید را برآورده کنند؟

سرور HPE PriLiant ML30 Gen9 یک سرور ایستاده و تک پردازنده است که با هزینه‌ای کم قابل تهیه بوده و در عین حال دارای کارایی بالاست و مطابق با نیازهای رشد تجارت شما، توسعه می‌یابد. در نتیجه برای کسب و کارهای کوچک و دفاتر و شعبات راه دور بسیار مناسب است. پس به طور کلی برای Home Office ها، Remote Branch Officeها و کسب وکارهای درحال رشد ایده‌آل است. از آنجاییکه هم کارایی و هم ارتقاپذیری را به هم ارایه می‌دهد، نیازهای رشد را برآورده می‌کند. امکان خرید سرور hp در شرکت فالنیک به راحتی امکان پذیر است و می‌توانید از فروشگاه فالنیک بازدید نمایید.

این سرور اچ پی اولین سروری است که بعد از تفکیک HP به دوشرکت، توسط HPE ارایه شده و جایگزین سرور ML3 10 G8 v2 است. اما ویژگی‌های نوآورانه متنوعی در آن لحاظ شده که می‌توان به مدیریت ساده، بهبود ابزار ذخیره‌سازی و صرفه‌جویی بیشتر در انرژی که کاهش TCO را نتیجه می‌شود، اشاره کرد. این سرور قابلیت اعتمادی که از سرورهای نسل نه انتظار دارید را داراست و از ظرفیت ذخیره‌سازی فوق‌العاده‌ای پشتیبانی می‌کند. محیط‌های کاری که این سرور برای آنها ایده‌آلند عبارتند از: فایل، پرینت، وب و اپلیکیشن‌های تجاری عمومی.

ویژگی‌ها

پشتیبانی و مدیریت یکپارچه
مدیریت Easy-to-Use، سازگار و منعطف آن را به سروری برجسته تبدیل می‌کند که برای Front Office بسیار مناسب است.
پشتیبانی و مدیریت پکپارچه در این سرور اچ پی توسط ابزارهایی که در ادامه معرفی می‌شود، به صورتی بسیار ساده و کارآمد قابل استفاده است. این ابزارهای مدیریتی عبارتند از:

1. سرور HPE PriLiant ML30 Gen9 دارای HPE iLO Management Engin است که به صورت استاندارد روی همه سرورهای پرولیانت نسل نه اچ پی نصب شده است. این مجموعه کامل عبارت است از:

1. HPE iLO
2. HPE Agentless Management
3. HPE Active Health System
4. HPE Intelligent Provisioning
5. HPE Embedded Remote Support

2. HPE Insight Control قابلیت‌های پیشرفته مدیریتی را برای زیرساخت سرور پرولیانت اچ پی فراهم می‌کند. HPE iLO پیشرفته در واقع یک مولفه کلیدی و اصلی است که عملکرد از راه دور سرور را بهبود می‌بخشد در نتیجه هزینه‌های سفرهای لازم در زمینه IT را کاهش داده و در عین حال زمان لازم برای رفع مشکل ایجاد شده برای مشتری را کاهش می‌دهد.

با HPE Insight Online که در HPE Insight Remote Support ارایه می‌شود، امکان مانیتورینگ 24 ساعته از راه دور فراهم می‌شود و در ضمن دسترسی در هر زمان و هر مکان به وضعیت IT و پشتیبانی را نیز فراهم می‌کند.

3. HPE Smart Update باعث کاهش زمان Deployment و پیچیدگی آپدیت می‌شود زیرا آپدیت زیرساخت سروری در دیتاسنتر به صورت سیستماتیک انجام می‌شود. HPE Smart Update شامل موارد زیر است:

1. HPE Smart Update Manager (HPE SUM)
2. Service Pack for ProLiant (SPP)

حفاظت از داده به صورت Near CDP
حفاظت از داده به صورت Near-Continuous Data Protection یا Near CDP انجام می‌شود که یک اصطلاح عمومی برای محصولات بکاپگیری و ریکاوری است. گزینه‌هایی که Smart Array در سرور HPE ProLiant ML30 Gen9 ارایه می‌دهد شامل موارد زیر است:

Business RAID Mirroring
Striping Capability

این ویژگی‌ها از داده‌های Critical هنگام ذخیره داده در Flash-Backed Write Cache یا FBWC محافظت می‌کند و از داده‌ها هنگام بروز اتفاقاتی چون قطعی برق، خرابی تجهیزات، خطاهای انسانی و حملات ویروسی محافظت می‌کند.

HPE Smart Drives برای بهبود Serviceability بسیار موثر است و از Data Loss جلوگیری می‌کند. از ویژگی‌های آن می‌توان به "نمایش وضعیت به صورت آیکون" و Do Not Remove LED اشاره کرد.

ویژگی مهم و بارز پورت iLO، افزایش امنیت و انتقال سریعتر داده‌ها است. حافظه ECC نیز کسب و کار را از Data Loss و Downtimeهای سیستمی غیر مترقبه، محافظت می‌کند.

انعطاف‌پذیری
ویژگی انعطاف‌پذیری می‌تواند نیازهای در حال تغییر کسب و کار را منظور کند. سرور HPE PriLiant ML30 Gen9 با داشتن HPE Smart Drives امکان افزودن درایوهای بیشتری را فراهم می‌کند که شامل Drive Cage هایی با 4 عدد LFF و 8 عدد SFF است. در نتیجه انعطاف‌پذیری را برای افزایش ظرفیت استوریج لوکال شما فراهم می‌شود. به ازای هر اسلات، حداکثر 8 ترابایت را پشتیبانی می‌کند.

این سرور اچ پی دارای حافظه 2133 MHz DDR4 است که حداکثر 4 عدد DIMM (حداکثر 64GB) را پشتیبانی می‌کند تا افزایش کارایی تامین شود.
4 عدد اسلات PCIe 3.0 دارد که افزایش کارایی I/O را ارایه می‌دهد.

بهره گیری سرورهای نسل 9 اچ پی از حافظه های HPE DDR4 SmartMemory

 

اتصالات شبکه‌ای یکپارچه باعث افزایش مزایای زیرساخت Converged می‌شود
سرور HPE PriLiant ML30 Gen9 با سوییچ‌های 24 پورت سری HPE 1810 سازگارند و هم Connectivity و هم Data Availability را افزایش می‌دهد. Common Pool Resources and Application باعث می‌شود انعطاف‌پذیری و سادگی بسیار زیاد در عملیات‌ها به وجود آید.

سوییچ‌های سری HPE PS1810 دارای رابط کاربری User-Friendly است که دیدی کلی از سرورها و شبکه ارایه می‌دهد که در نتیجه می‌توان محیط‌های کاری را اولویت‌بندی کرد. با کارشناسان خدمات و نصب و راه اندازی شبکه در فالنیک مشورت کنید تا از بهترین کارایی در سرور خود بهره ببرید.

مشخصات فنی

Processor family: Intel® Xeon® E3-1200 product family; Intel® Xeon® E3-1200 v5 product family; Intel® Core™ i3; Intel® Pentium®

Number of processors: 1

Processor core available: 4 or 2

Processor cache: 8MB L3; 3MB L3

Processor speed: 3.8GHz

Form factor (fully configured): 4U

Form factor chassis: Tower

Power supply type: 1 Multi-output

Expansion slots: 4 Maximum

Memory, maximum: 64GB

Memory slots: 4 DIMM slots; Maximum

Memory type: DDR4 UDIMM

Memory protection features: Unbuffered ECC

System fans features: Non-hot plug non-redundant

Drive description: 4 LFF SAS/SATA/SSD or; 8 SFF SAS/SATA/SSD; Hot plug and/or Non-hot plug, depending on model

Network controller: 1Gb 332i Ethernet Adapter 2 Ports per controller; Applicable to all models

Storage controller: Dynamic Smart Array B140i or; Smart Array P440 or; Depending on model

Infrastructure management: iLO Management Engine, Insight Control

 

ویدئوی نگاهی کوتاه به سرور HPE ProLiant ML30 Gen9

 

شرکت فالنیک حامی بخش شبکه در شبکه

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

نظر شما چیست؟