افزایش طول عمر باتری
چگونه می‌توانیم وضعیت سلامت باتری گوشی را بررسی کنیم؟
سلامت باتری یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که دارندگان دستگاه‌های همراه باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند، به ویژه اگر مالک یک دستگاه آی‌فون هستند. واقعیت این است که هیچ راهکار ساده یا از پیش ساخته شده‌ای برای بررسی وضعیت باتری روی گوشی‌های اندوریدی وجود ندارد، بدون شک این عیب بزرگی است که گوگل باید به آن رسیدگی کند، اما خوشبختانه برنامه‌های ثالثی وجود دارند که می‌توانند این خلاء را پر کنند. در حالی که گزینه‌های متعددی در این زمینه وجود دارد اما برنامه‌ای که در ادامه با آن آشنا خواهید شد قدرتمندتر از نمونه‌های مشابه است.

1606683296_1_0.gif

قبل از آن‌که به سراغ معرفی این برنامه برویم لازم است به موضوع مهمی اشاره داشته باشیم که شما راه طولانی را در پیش دارید. از آن‌جایی که اندروید به شکل اختصاصی سلامت باتری را مورد بررسی قرار نمی‌دهد، هر برنامه‌ای که برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد باید روزها، هفته‌ها و ماه‌ها فعال باشد تا بتواند وضعیت سلامت باتری را ارزیابی کند. با این وجود برنامه AccuBattery گزینه مناسبی در این زمینه است. به واسطه آن‌که پس از چند مرتبه شارژ می‌توانید برای بررسی وضعیت از آن استفاده کنید. البته طبیعی است که هر چه بازه زمانی به‌کارگیری طولانی‌تر باشد، نتایج ارائه شده از سوی این برنامه دقیق‌تر خواهد بود.

گام‌های لازم برای بررسی وضعیت سلامت باتری

مرحله اول، ابتدا برنامه AccuBattery را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کرده و روی گوشی خود نصب کنید.

مرحله دوم، به محض آن‌که برنامه را اجرا کنید، مشاهده می‌کنید که برنامه آماده کار می‌شود. در صفحه اصل اول به شما اعلام می‌دارد بنابر یافته‌های دانشمندان برای آن‌که بتوانید عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید بهتر است آن‌را زمانی که 80 درصد پر شده است از پریز برق بکشید. به این شکل عمر باتری گوشی اندرویدی شما به میزان 200 درصد بهبود پیدا می‌کند.

در ادامه صفحات مربوط به توضیحات به شما نشان داده می‌شود. در مدت زمانی که صفحات مختلف را مشاهده می‌کنید فرآیند کالیبره کردن گوشی به سرعت کامل می‌شود. در ادامه برنامه به شما پیشنهاد می‌دهد در زمان شارژ بعدی برنامه را فعال کرده و زمانی که باتری به میزان 80 درصد پر شد کابل برق را از گوشی جدا کنید. البته نوار لغزنده‌ای برای اعلام هشدار برای زمانی که باتری به میزان 80 درصد رسید در اختیار شما قرار می‌گیرد. البته اجباری در این زمینه نیست و این لغزنده را می‌توانید روی 100 درصد تنظیم کنید.

پس از شارژ باتری، برنامه AccuBattery یک فرآیند کالیبراسیون کوتاه را دومرتبه انجام داده تا بتواند ظرفیت دقیق باتری دستگاه را به دست آورد. این برنامه به دو شکل رایگان و پولی در اختیار شما قرار دارد که البته نسخه پولی قابلیت‌های بیشتری همچون ارائه نمایی از وضعیت باتری و پردازنده را در ارتباط با برنامه‌های دیگر به شما نشان می‌دهد. سرویس‌های این برنامه در پس‌زمینه فعال بوده و در طول روزهای مختلف چرخه شارژ دستگاه را زیر نظر می‌گیرند و بر مبنای این چرخه‌های شارژ و خالی شدن گزارشی از وضعیت باتری ارائه می‌کنند.

پس از سپری شدن یک بازه زمانی قابل توجه با مراجعه به بخش Health اطلاعات دقیق‌تری در ارتباط با وضعیت باتری نشان داده خواهد شد. به‌طور مثال در تصویر زیر گزارشی از وضعیت باتری مربوط به گوشی گوگل پیکسل 2 ایکس‌ال را پس از گذشت دو هفته مشاهده می‌کنید.

با گذشت زمان نتایج ارائه شده از سوی برنامه دقیق‌تر شده که در ابتدا ظرفیت باتری را 95 درصد نشان می‌دهند، اما با رعایت نکاتی که این برنامه در اختیار شما قرار می‌دهد این وضعیت به 97 درصد خواهد رسید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟