قابلیت جدید Undo Send
بازگرداندن ایمیل‌های ارسال شده در جی‌میل
همه ما ایمیل‌هایی فرستاده‌ایم که از ارسال آن پشیمانیم. از یک ایمیل عاشقانه که‌ برای همسرمان بوده اما برای والدین‌مان فرستادیم گرفته تا یک ایمیل تهدید‌آمیز به رئیس‌مان، یا چیزهای ساده مثل فراموش کردن الصاق فایل یا اشتباه تایبی در اسم شخص گیرنده. حتما با حس پشیمانی‌ که بعد از زدن دکمه ارسال گریبان‌تان را می‌گیرد، آشنا هستید. در این مقاله با راهکار گوگل برای رفع این مشکل آشنا می‌شویم.

1606683296_1_0.gif

اگر از سرویس ایمیل جی‌میل استفاده می‌کنید، این مشکل از این پس به تاریخ می‌پیوندد. لغو ارسال (Undo Send)، قابلیت جدیدی از Gmail Lab است که اخیرا روی اپ Inbox اضافه شده بود و حالا به عنوان یک قابلیت رسمی، روی نسخه وب جی‌میل هم افزوده شده است.با این قابلیت می‌توانید مطمئن باشید که این ایمیل‌های اشتباهی توسط هیچ‌کس جز شما دیده نمی‌شوند. شیوه استفاده را در ذیل خواهید دید.

فعال‌سازی قابلیت لغو ارسال

برای فعال کردن ' لغو ارسال' به صفحه تنظیمات جی‌میل رفته و در سربرگ General، گزینه 'Undo Send' را تیک بزنید و یک دوزه زمانی 5 تا 30 ثانیه‌ای را برای لغو ارسال انتخاب کنید. این همان مدت زمانی‌ است که پس از ارسال یک پیام برای لغو آن در اختیار دارید. سپس روی ذخیره تغییرات (Save Changes) در پایین صفحه کلیک کنید و حالا همه چیز مرتب است.

 برگرداندن ایمیل ارسالی

دفعه بعد که ایمیلی را به اشتباه ارسال کردید، یک کادر کوچک با عبارت لغو (Undo) روی صفحه ظاهر می‌شود. به سادگی روی آن کلیک کنید و آن ایمیل دیگر برای آن شخص ارسال نمی‌شود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟