دنیای موبایل
ارتقای اسمارت‌فون با یک قاب
افزودن توان سخت‌افزاری اسمارت‌فون‌ها با استفاده از یک قاب ویژه امکانی بسیار هیجان‌انگیز و آرزوی بسیاری از کاربران تلفن‌های همراه و اسمارت‌فون‌ها است.

به‌تازگی قاب ویژه‌ای طراحی شده است که با قرار دادن اسمارت‌فون درون آن می‌توان قطعاتی را به اسمارت‌فون اضافه و توان سخت‌افزاری آن‌ را مطابق میل تنظیم کرد. این قاب که nexpaq نام دارد و به‌عنوان یک پروژه در کیک‌استاتر در حال جمع‌آوری سرمایه است، به‌سادگی امکان سفارشی‌سازی، ارتقا و افزودن ویژگی‌های سخت‌افزاری را به اسمارت‌فون می‌دهد.

می‌توان به‌سادگی در حالی‌ که اسمارت‌فون روشن است، ماژول‌های فیزیکی را به‌صورت کشویی به قاب اضافه یا از آن خارج کرد. این قاب با اسمارت‌فون‌های مبتنی بر آی‌اواس یا آندرویید سازگار است و با نسل‌های مختلف اسمارت‌فون‌ها و حتی اسمارت‌فون‌هایی کار می‌کند که در آینده به بازار خواهند آمد. در حال حاضر، دوازده ماژول در دسترس هستند که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از باتری، تقویت‌کننده صدا، فلش ال‌ای‌دی، ماژول کارت اس‌دی، ماژول اندازه‌گیری دمای بدن، افزودن کلیدهای میان‌بر، امکان استفاده از حافظه فلش بین 32 تا 64 گیگابایت، حس‌گر سنجش کیفیت هوا و فضای ذخیره‌سازی 64 گیگابایتی. بعد از قرار دادن گوشی در قاب و انتخاب ماژول‌های مورد نیاز و افزودن آن‌ها به‌ قاب، نرم‌افزار ویژه را روی موبایل اجرا می‌کنیم و ماژول‌ها از این طریق کنترل می‌شوند.

 

شرح عکس مقاله:  قاب nexpaq و ماژول‌های آن

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز