دنیای موبایل
ارتقای اسمارت‌فون با یک قاب
افزودن توان سخت‌افزاری اسمارت‌فون‌ها با استفاده از یک قاب ویژه امکانی بسیار هیجان‌انگیز و آرزوی بسیاری از کاربران تلفن‌های همراه و اسمارت‌فون‌ها است.

1606683296_1_0.gif

به‌تازگی قاب ویژه‌ای طراحی شده است که با قرار دادن اسمارت‌فون درون آن می‌توان قطعاتی را به اسمارت‌فون اضافه و توان سخت‌افزاری آن‌ را مطابق میل تنظیم کرد. این قاب که nexpaq نام دارد و به‌عنوان یک پروژه در کیک‌استاتر در حال جمع‌آوری سرمایه است، به‌سادگی امکان سفارشی‌سازی، ارتقا و افزودن ویژگی‌های سخت‌افزاری را به اسمارت‌فون می‌دهد.

می‌توان به‌سادگی در حالی‌ که اسمارت‌فون روشن است، ماژول‌های فیزیکی را به‌صورت کشویی به قاب اضافه یا از آن خارج کرد. این قاب با اسمارت‌فون‌های مبتنی بر آی‌اواس یا آندرویید سازگار است و با نسل‌های مختلف اسمارت‌فون‌ها و حتی اسمارت‌فون‌هایی کار می‌کند که در آینده به بازار خواهند آمد. در حال حاضر، دوازده ماژول در دسترس هستند که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از باتری، تقویت‌کننده صدا، فلش ال‌ای‌دی، ماژول کارت اس‌دی، ماژول اندازه‌گیری دمای بدن، افزودن کلیدهای میان‌بر، امکان استفاده از حافظه فلش بین 32 تا 64 گیگابایت، حس‌گر سنجش کیفیت هوا و فضای ذخیره‌سازی 64 گیگابایتی. بعد از قرار دادن گوشی در قاب و انتخاب ماژول‌های مورد نیاز و افزودن آن‌ها به‌ قاب، نرم‌افزار ویژه را روی موبایل اجرا می‌کنیم و ماژول‌ها از این طریق کنترل می‌شوند.

 

شرح عکس مقاله:  قاب nexpaq و ماژول‌های آن

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟