Dash Wand در خدمت زنان خانه‌دار
آمازون با Dash Wand صنعت مواد غذایی را هدف قرار داد
آمازون با خرید 13.7 میلیارد دلاری فروشگاه زنجیره‌ای آنلاین Whole Foods نگاه تمام رسانه‌های مطرح جهان را به سمت خود جلب کرده است. سرمایه‌گذاری کلانی که آمازون در حوزه مواد غذایی انجام داده در نوع خود جالب توجه است. در همین ارتباط آمازون به تازگی از محصول جدیدی به نام Dash Wand رونمایی کرد. محصولی که به‌طور رایگان با الکسا در ارتباط است.

آمازون برای آن‌که موفق شود نظرمساعد خریداران را به سمت این محصول جذب کند، اعلام کرده است مشترکان Amazon Prime می‌توانند این محصول را با پرداخت 20 دلار خریداری کرده و به همراه آن یک کارت هدیه 20 دلاری آمازون و یک سرویس 90 روزه تحویل رایگان مواد غذایی از Amazon Fresh را دریافت کنند. (به عبارت دقیق‌تر مشتریان این سرویس محصول فوق را رایگان دریافت می‌کنند.)

Amazon Fresh به‌طور معمول 15 دلار از مشترکان خود حق سرویس ماهانه دریافت می‌کند. تمام بازاریابی که آمازون در ارتباط با Dash Wand انجام می‌دهد روی سفارش خواروبار متمرکز است. اما این محصول جدید چیست که آمازون تا به این اندازه روی آن متمرکز شده است؟ Dash Wand ابزاری است که می‌تواند بارکد مواد غذایی را خوانده، واحدهای اندازه‌گیری مختلف را به یکدیگر تبدیل کرده، دستورات صوتی را دریافت کرده و در نهایت کل مواد غذایی مورد نیاز آشپزخانه‌ یک خانواده را به فروشگاه آمازون سفارش دهد. محصولی که در تعامل با الکسا کار می‌کند.

آمازون با معرفی این محصول در حقیقت یک تیر و دو نشان زده است. اول آن‌که محصولی را معرفی می‌کند که با سرویس تحویل Amazon Fresh در تعامل است و دوم آن‌که مسیر ورود دستیار شخصی الکسا را به آشپزخانه‌ها بیش از پیش هموار کرده است. Dash Wand در مقایسه با اسکنر بارکدخوان صوتی Amazon Dash که اکنون به دست فراموشی سپرده شده کوچک‌تر بوده و ساده‌تر طراحی شده است. ابعاد این محصول استوانه‌ای شکل 5.6 اینچ بوده و از یک پوشش سیاه و سفید در ساخت آن استفاده شده  است. این محصول را می‌توان از طریق آهن‌روبایی که روی بدنه آن تعبیه شده است به درب یخچال چسباند. روی این محصول دو دکمه به همراه یک حلقه LED وجود دارد. کاربر با فشار دکمه اول قادر است بارکدی که روی محصولات غذایی وجود دارد را اسکن کند. اگر بارکد محصولی شناسایی شود نور چراغ LED خاموش و روشن شده و آیتم انتخاب شده به سبد خرید آمازون یا Amazon Fresh افزوده شده و آماده خرید می‌شود.

اگر کاربر به‌طور اتفاقی یک‌بار دیگر محصول را اسکن کند دستگاه به اندازه کافی هوشمند است که تنها یکبار خرید را لحاظ کند. اگر Dash Wand موفق نشود کالایی را شناسایی کند الکسا هشدار لازم را صادر کرده و سوال می‌کند چه چیزی را اسکن کرده‌اید. پس از ثبت دستورات اعلانی روی گوشی کاربر نشان داده می‌شود و به او درباره سفارشی که داده است گزارش می‌دهد.

در ادامه کارمندان سرویس Amazon Fresh سفارش غذایی کاربر را درب خانه به او تحویل می‌دهند. تنها تفاوتی که میان Dash Wand و محصول قدیمی Dash وجود دارد این است که Wand از دستیار صوتی الکسا استفاده می‌کند در حالی که Dash از سامانه تشخیص صدای خودش استفاده می‌کرد. این محصول به دو باتری AAA تجهیز شده و همچنین قابلیت اتصال به وای‌وای را نیز دارد. همچنین یکسری از ویژگی‌های تعبیه شده در آمازون اکو همچون جست‌وجو به منظور دریافت دستور غذایی یا پیدا کردن رستوران در آن تعبیه شده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟