گرد و خاک قاتل شماره یک لپ‌تاپ و پی‌سی
چرا دیدن عکس کامپیوترهای کثیف و خاکی هیجان‌انگیز است + گالری عکس
بار دیگر؛ رددیت و اینترنت برخی از علایق عجیب کاربران را به نمایش گذاشتند. این سایت به‌تازگی بیشتر از صدها عکس و ویدیوهای متعدد از کامپیوترهای بسیار کثیف که پر از گرد و خاک هستند را منتشر کرده است.

این عکس‌ها دائما در حال به‌روزرسانی هستند و همواره بر تعداد آنها افزوده می‌شود. عکس‌هایی که نشان می‌دهد بعضی از کاربران چه علاقه‌ای به استفاده از پمپ‌های قوی برای زدون خاک داخل کیس‌ها دارند. اما چیزی که جالب به‌نظر می‌رسد علاقه وافر وب‌گردها به دیدن این عکس‌ها است. تعداد فالوئرهای پی‌سی این سایت در رابطه با عکس‌های زیبا از کامپیوترهای تمیز تنها ۲ هزار نفر است ولی تعداد فالوئرهای این کامپیوترهای کثیف به بیشتر از 45 هزار نفر می‌رسد.

یکی از بازدیدکننده‌های رددیت می‌گوید بیشترین لذتی که از این کار می‌برد دیدن عکس کامپیوترها قبل و بعد از تمیز کردن است. خیلی از این عکس‌ها توسط حرفه‌ای‌های IT و عاشقان فناوری که کار آنها رفع مشکلات کامپیوترهاست گرفته شده است.

مطلب پیشنهادی

تماشا کنید: باریک‌ترین شارژر موبایل و لپ‌تاپ دنیا معرفی شد
شارژری که بار سنگینی از روی دوش ما بر می‌دارد

بدون شک؛ فن‌ها و هیت‌سینک‌های خاک گرفته بیشترین مشکلات را برای دستگاه‌ها به وجود می‌آورند؛ باعث می‌شوند تا دما خیلی بالا برود؛ سیستم داغ شود در حالی‌که شما بهتر از من می‌دانید که دستگاه‌های الکترونیکی از گرما متنفر هستند و خاک دشمن و قاتل شماره یک آنها به‌شمار می‌رود. فن لپ‌تاپ به منظور هدایت گرمای تولید شده از پردازنده‌ها و چیپ‌ها به سمت بالا و خنک نگه داشتن آنها ساخته می‌شود. ولی وقتی خاک بیش از اندازه باشد این گرما راهی برای خروج پیدا نمی‌کند؛ در نتیجه دستگاه داغ‌تر می‌شود و لپ‌تاپ برای محافظت از بخش‌های مختلف خود کندتر و آهسته‌تر کار می‌کند.

بیشتر کاربران کامپیوترهای مک معتقدند که این دستگاه‌ها اصلا خاک نمی‌گیرند ولی متأسفانه باید گفت مک‌ها هم به‌شدت کثیف می‌شوند. از طرف دیگر؛ دود سیگار هم باعث ایجاد مشکلات زیادی برای کامپیوترها می‌شود. دستگاه‌هایی که در انبارها و کارخانه‌ها استفاده می‌شوند معمولا خیلی کثیف‌تر از سایر دستگاه‌ها هستند. به‌طوری که بعد از باز کردن در کیس؛ اصلا نمی‌توان قطعات داخل آنها را به خوبی مشاهده کرد.

کنسول‌های بازی هم از این قاعده مستثنی نیستند و به اندازه پی‌سی‌ها خاک داخل‌شان می‌رود. اگر شما هم به دیدن این عکس‌ها علاقه‌مندید گالری زیر را مشاهده کنید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟