دنیای دوربین شماره 188
خریدهای اسنپ‌چت: زندگی بدون تصویر هرگز
Snapchat توجه زیادی به استارت‌آپ‌هایی نشان داده است که بر روی ساخت دِرون‌ها، دوربین‌های پوشیدنی و فناوری‌های مربوط به واقعیت مجازی و واقعیت افزوده کار می‌کنند.

به‌عنوان مثال این شرکت که اکنون با نام Snap شناخته می‌شود، مذاکراتی با شرکت سازنده دِرون Lily Robotics   داشته است. از جمله ایده‌هایی که اسنپ دنبال می‌کند، ارائه راهکاری است که کاربر مجبور نباشد برای گرفتن عکس سلفی، دوربین را با دست نگه دارد . Lily Robotics پهپادی طراحی کرده است که کاربر می‌تواند آن‌را پرتاب کند و پهپاد به‌طور خودکار وی را دنبال کرده و از او فیلمبرداری می‌کند. چنین قابلیتی در برخی کاربردها به‌خصوص ثبت تصاویر ورزشی نظیر موج‌سواری یا اسنوبورد بسیار کارآمد خواهد بود.اسنپ همچنین با شرکت Narrative که در حوزه دوربین‌های پوشیدنی فعالیت دارد مذاکراتی کرده است و طبق گزارش‌ها قصد خرید این شرکت را دارد.

مطلب پیشنهادی

زندگی در حباب
شبکیه ماهنامه شماره 188

هر دو این مذاکرات در راستای سرمایه‌گذاری این شرکت در حوزه دوربین است همانطور که در سایت این شرکت آمده « شرکت اسنپ یک شرکت فعال در حوزه دوربین است» Snap در ماه نوامبر نخستین محصول سخت‌افزاری خود که عینکی با دوربین ویدیویی بود را عرضه کرد. عینکی 129 دلاری که امکان ثبت ویدیوهای کوتاه و بارگذاری آنها در سامانه Snapchat را فراهم می‌کند .این محصول اسنپ، نتیجه خرید شرکت Vergence بود. Vergence پیش از اینکه به تملک اسنپ در آید، بر روی دِرونی کار می‌کرد که با اشارات دست کنترل می‌شد؛ موردی که برای اسنپ بسیار هیجان‌انگیز است. علاوه بر این، اسنپ علاقه زیادی به حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده دارد و گفته می‌شود با استارت‌آپ‌های مهمی در این حوزه مذاکره کرده است از جمله استارت‌آپی که مشغول طراحی دوربینی مناسب برای واقعیت مجازی است.اسنپ در پی خریدهای متنوعی در حوزه سخت‌افزار برای رسیدن به هدف جدیدش است: ساخت دوربین‌هایی که به‌طور بی‌وقفه عکس و ویدیو ثبت کنند و روی شبکه اجتماعی بریزند.

شرح عکس اصلی : نمونه‌ای از عینک آفتابی مجهز به دوربین که شرکت اسنپ ارائه کرده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟